“MİM"in 12. Bölüm Konuğu Bihter Çelik

mimarizm.com / 21 Aralık 2020
TRT2'de Nevzat Sayın'ın hazırlayıp sunduğu “MİM" yeni gün ve saatinde, 21 Aralık 2020 Pazartesi günü saat 23:00'da Bihter Çelik'i konuk ediyor.

MİM"in 12. bölüm konuğu Bihter Çelik 21 Aralık 2020 tarihinde, saat 23:00'da TRT2'de izleyici ile buluşacak. Nevzat Sayın, mimarlık bilgisini “atmosferdeki” aşırılığı giderip, dengeleyerek hayatı olabildiğince basitleştirip, eğlenceli bir hale getirmek için kullanan Bihter Çelik ile söyleşiyor. 

Yapımcılığını Lacivert Film’ in üstlendiği Bilgi Üniversitesi santralistanbul kampüsü Enerji Müzesi'nde çekimleri gerçekleştirilen  MİM programını Nevzat Sayın hazırlayıp sunuyor. Bölüm yayını ve hafta içi devam eden tekrarlarının ardından TRT İZLE, TRT 2 youtube kanalı ve TRT Dinle kanalında yer alan programın dekoru ise tasarım ürünlerin tedarikçisi olarak 1992 yılından beri tasarım ve mimarı alanında bir Türkiye’de referans noktası olan Mozaik firmasından temin edildi.  

*

Bihter Çelik hakkında

Bihter Çelik, 2011 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Kurucu ortağı olduğu -trak altında birçok tasarımcı ile bir araya gelerek projeler üretmekte. Sürdürülebilirlik ve geçicilik-kalıcık üzerine kafa yorar, kent ve kırsal yamaları ile ilgilenir. Geçiciliğin getirileri ile yapılı çevre bileşenlerini yeniden yorumlar. Ekoloji - tasarım ara kesitinde projelerde yer alır.

Herkes İçin Mimarlık ve ATÖLYE’nin komunite üyesidir. 2019 Genç Mimarlar Seçkisi & Sergisinde (GEMSS) yer almakta. Kurucu ortağı olduğu -trak’ın ve Urban.Koop'un çatısı altında çalışmalarına devam etmekte. Daha detaylı bilgi için; design-trak.com ve Urban.koop.org adreslerini ziyaret edebilirsiniz.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :