MİM'in Yeni Konuğu Deniz Aslan

mimarizm.com / 24 Kasım 2020
Nevzat Sayın'ın hazırlayıp sunduğu “MİM"in 26 Kasım 2020 tarihinde yayınlanacak 9. bölüm konuğu Deniz Aslan.

MİM"in 9. bölüm konuğu Deniz Aslan 26 Kasım 2020 tarihinde, saat 20.00'da TRT2 ekranlarında izleyici ile buluşacak. Taş, toprak, bitki, hayvan ve insanlar arasında bir ayrım gözetmeden, bütün varlıklar için iyi mekânlar tasarlayan biri olarak Deniz Aslan kendi hikayelerini anlatıyor.

Yapımcılığını Lacivert Film’ in üstlendiği Bilgi Üniversitesi santralistanbul kampüsü Enerji Müzesi'nde çekimleri gerçekleştirilen  MİM programını Nevzat Sayın hazırlayıp sunuyor. Bölüm yayını ve hafta içi devam eden tekrarlarının ardından TRT İZLE,  TRT 2 youtube kanalı ve  TRT Dinle kanalında yer alan programın dekoru ise  tasarım ürünlerin tedarikçisi olarak 1992 yılından beri tasarım ve mimarı alanında bir Türkiye’de referans noktası olan Mozaik firmasından temin edildi. 

 

 

*

Doç. Dr. Deniz Aslan Hakkında

İstanbul 1964 doğumlu Deniz Aslan, lisans derecesini İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümünden almıştır. Yüksek Lisans derecesini ise Yıldız Teknik Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü Peyzaj Planlama Programında, “Peyzaj Mimarlığı Açısından İstanbul Boğazının Yeşil Dokusunun Tarihi Süreci ve Halkın Kullanımına Açılmış Rekreatif Alanların İrdelenmesi” tezi ile yapmıştır. 2000 Yılında İ.T.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü Mimari Tasarım üzerine “Kalıtımsal Bir İz Olarak Mimarlık” isimli tezi ile Doktora programını bitirerek Doktor unvanı, 2018 yılında Doçent unvanı aldı. aldı. 1989-2017 Yılları arasında İTÜ Mimarlık Fakültesinde Öğretim Üyesi olarak görev yapmış olan Deniz Aslan, Mimarlık ve Peyzaj Mimarlığı alanında Ulusal ve Uluslararası projelere katılmış, birçok yarışmada ödül kazanmış, tasarımları Ulusal ve Uluslararası birçok dergide yayınlanmıştır.  Aslan, (Arda İnceoğlu ile) Denizli Tenis Kulübü projesi ve Ortaköy Musevi Mezarlığı Projeleri ile Genç Mimarlar, ABS Merkez Binası Projesi (Arda İnceoğlu, İpek Yürekli, Sevim Aslan ve Cem Altun ile) Ulusal Mimarlık, "Hayaller ve Düşünceler" kategorisinde, "Boşlukta Uygulamalar" adlı çalışması ile (Burcu Serdar Köknar, Niyazi Erdoğan ile) de ödül sahibi olup Ulusal ve Uluslararası yarışmalarda birçok ödül almıştır. Ulusal ve Uluslararası akademik çalışmalarda ve yarışmalarda da jüri üyesi olarak yer alan Deniz Aslan Ds Mimarlık Şirketi kurucu ortağıdır. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :