Hastane Cephesinde Işıkla Yaratılan Görsel Şölen

mimarizm.com / 07 Şubat 2018
Lina Mimarlık imzalı, LEED Gold adayı Acıbadem Altunizade Hastanesi'nin cephe tasarımında hedeflenen görsel şölen etkisi, Guardian Glass SunGuard® HP Neutral 50/32 kaplamalı cam ile elde edilmiş.

2017 itibariyle 350 yatak kapasitesi ve 98.000 m2 kapalı alanıyla Türkiye’nin en büyük özel hastanesi olma özelliğini taşıyan Acıbadem Altunizade Hastanesi, estetik, teknolojik, fonksiyonel ve çevreyle uyumlu bir yapı olarak karşımıza çıkıyor.

LEED Gold adayı 

Lina Mimarlık tarafından insan-çevre ölçeğindeki uyum göz önüne alınarak Üsküdar’ın tarihi dokusuna uygun bir biçimde tasarlanan yapının mimarisinde önem verilen kriterler ise sağlıklı malzemelerin kullanımı, hasta, ziyaretçi, personel sağlığı ve konforunun sağlanması, gün ışığından optimum düzeyde yararlanılması, zararlı atık yönetimi, enerji ve su tüketiminde de çevre dostu bina olarak örnek teşkil etmesi olmuş.

Acıbadem Altunizade Hastanesi

LEED Gold sertifika adayı yapının cephe tasarımında ise, aranan kriterleri sağlayan Guardian Glass ürünlerinden, renk ve yansıma derecesi bakımından bol çeşitli ve seçici kombinasyon kaplamaları sunan SunGuard® High Performance serisi üyesi SunGuard® HP Neutral 50/32 tercih edilmiş.

Yüksek renk sadakati, ideal yansıma oranı​

Gün ışığından optimum düzeyde faydalanarak kullanıcı konforu için ışıkla doldurulmuş mekanlar sunan SunGuard® HP Neutral 50/32, tüm uygulamalarda görünür ışık geçirgenliğine izin verirken, mekân içerisine giren gün ışığını da dengeliyor. Ürün, kaplama yapısının dayanıklılığı sayesinde diğer SunGuard High Performance ürünlerinde olduğu gibi yüksek renk sadakati ve uygun yansıma oranı ile ideal mimari cepheler yaratılmasına katkıda bulunuyor.

Acıbadem Altunizade Hastanesi

Acıbadem Altunizade Hastanesi

Özel tasarımlara olanak tanıyan bir malzeme

Yansıtılmış ve geçirilmiş ışıkta homojen renk sağlayan, lamine güvenlik camı üzerinde mevcut ya da sonradan lamine edilebilir özelliği bulunan SunGuard® HP Neutral 50/32, onaylanmış emaye boyalarla serigrafik baskılanabiliyor ve standart çift cam uygulamarında kenar sıyırma gerektirmiyor. Tempersiz ve temperli versiyonu için tek ürünün de mevcut olduğu kaplamalı cam, tam ya da kısmi temperlenebiliyor, bombelenebiliyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :