Gelecek Çizgileri

mimarizm.com / 21 Eylül 2018
Demirden, dünyanın en prestijli tüketici elektroniği fuarlarından biri olan IFA 2018'deki Silverline sergileme alanının tasarım ve uygulamasını gerçekleştirdi. Markanın gücü ve tecrübesini vurgulayan ikonik ve çekici sergileme alanı, yenilikçi ve geleceğe uzanan teknoloji algısını işliyor.

Silverline ürünlerinin farklı uzmanlık alanlarına göre konumlandırılması, birbirinden bağımsız güçlü odak noktaları oluşturuyor. Yedi adet yerleşim alanı, birbirinden farklılaşan, farklı akslarla derinlik oluşturan, ikonik metal çubuklarla separe ediliyor.

Bu metal çubuklar alanlarına göre farklı renklere bürünüp tasarımın güçlü bir enstrümanı haline gelirken aynı zamanda alan yerleşimi için mimari bir öğe olarak da kullanılıyor. Farklı kullanım alanlarına hitap eden ürünler, özel tasarlanmış sergileme alanlarında kullanım senaryolarına uygun olarak sergileniyor, ziyaretçilerin deneyimine sunuluyor.

Sergileme alanının merkezine konumlandırılan, Silverline'ın yüksek teknolojili ve yenilikçi ürün deneyimi için özelleşen Smart Kitchen bölümü, yüksek ve kesintisiz cam cephesi ve marka algısını güçlendiren renk paletiyle alanın odağını oluşturuyor. Ürünün sesli komut ve görüntüleme sisteminin çalışması için alanın geri kalanından izole edilmesini sağlıyor.

Aynı şekilde Supreme alanı tezgah çekişli davlumbazlar için özelleşiyor ve diğer ekipmanlarla birleşip kullanıcıların, yaşayan bir mutfağı gözlemleyebileceği ergonomik, canlı, işleyen bir mutfak alanına dönüşüyor. 

Künye
İşveren: Silverline
Proje tarihi: 2018
Yer: Berlin
Alan: 166 m²
Kapsam: Sergileme Tasarımı, Grafik Tasarım
Fotoğraf: Silverline

*

Demirden | ilio hakkında:

Anlamlı tasarımın doğanın gösterdiği yolda yaratılan tasarım olduğuna inanan Demirden, her projeye özel, aklın ve estetiğin ışığında zarif çözümler yaratmayı hedefliyor.

Tasarımın hayatımızı derinden etkilediği gerçeğinden yola çıkan Demirden, bu etkiyi gerçek ve anlamlı bir tecrübeye dönüştürmeyi ve yaratıcı düşünce ilhamını tüm insanların paylaşımına sunmayı amaçlıyor.

Mekan tasarımı, grafik tasarım, ürün tasarımı gibi farklı alanlarda uzmanlaşmış tasarımcılardan oluşan ekip, 1994’ten beri multidisipliner yaklaşımı ile projeye özel, bütüncül çözümler sunuyor.

Bugüne kadar red dot,  iF Gold ve Design Management Europe dahil 19 uluslararası ödüle layık görülen Demirden'in, yaratıcısı ve sahibi olduğu masaüstü ürünler markası “ilio” ise uluslararası tasarım dünyasında büyük saygınlığa sahip.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :