Hayatın İçinde Düşler Galerisi

mimarizm.com / 12 Ocak 2018
Demirden Design’ın Paşabahçe Düsseldorf mağazası için gerçekleştirdiği iç mekan tasarımı, duygu duraklarını temsil eden üst düzlemdeki görsel yerleştirmeleriyle yenilikçi ve etkili bir sergileme kurgusu oluşturuyor.

Büyüleyici bir ışıltının ortasında gülümsemek... Sakin bir su yüzeyine dokunmak... Cam ustalarının düşlerine ortak olmak... Demirden Design’ın Paşabahçe için tasarlayıp ürettiği Düsseldorf'taki yeni showroom, açtığı duygu pencereleri ile hayatı kucaklıyor. Mağazada, Şişecam Topluluğu’nun küresel tasarım markası Nude’un özel ürünleri de sergileniyor.

Demirden Design, Paşabahçe Düsseldorf

Doğal malzemeler ve yalın formlar bir araya gelerek ürün sergileme foksiyonunu üstleniyor. Modern bir iç mekan mobilyası görevi gören merkezi sergileme birimleri, ferah bir mekan kurgusunun yapı taşları olarak ortaya çıkıyor. Farklı ürün grupları için özelleşen, cam kaplı yüksek duvar sistemi ile ritim kazanan mekan, duygu duraklarını temsil eden üst düzlemdeki görsel yerleştirmeleriyle yenilikçi ve etkili bir sergileme kurgusu oluşturuyor. 

Demirden Design, Paşabahçe Düsseldorf

Showroom’da mola vermek isteyenler için sosyal alanlar unutulmamış. İlk keyifli durak, demir ve mermer gibi doğal malzemelerin ham metal konstrüksiyon ile birlikte kullanıldığı, merkezde konumlanan bar. Dört metre yüksekliğinde renkli cam levhalardan oluşan dikey pergola sisteminin yanında bulunan rahat koltuklar ise mağaza atmosferini yakından deneyimlemek için bir diğer durak.

Demirden Design, Paşabahçe Düsseldorf

Demirden Design, Paşabahçe Düsseldorf

Showroom için tasarlanmış ve iç mekanda yansımalarını gördüğümüz değişimi simgeleyen özel dokunun işlendiği dört metre yüksekliğindeki füme camlardan oluşan yarı saydam cephe, bulunduğu mimari yapı içerisinde kendisini özelleştirerek etkin bir iletişim sağlıyor. Işığın içeriye büyülü bir şekilde süzülmesini sağlayan ve adeta bir sazlığı andıran bu yapı rahat ve doğal bir buluşma ortamı sunuyor. Mekanı deneyimlerken bazen bir kaleydoskop içerisinde kaybolmayı, sakin bir su yüzeyine dokunmayı, bazense camın doğasındaki yansımalarla aydınlanmayı hissetmek mümkün.

Demirden Design, Paşabahçe Düsseldorf

Yüzlerce ürününün yalın ve güçlü olarak sergilendiği, video yerleştirmeleriyle cam dünyasını ilham verici bir düzlemde yansıtan, ziyaretçiyle samimi bir ilişki kuran Paşabahçe Düsseldorf showroom'u, zamansız kalabilmeyi başarıyor.  

Demirden Design, Paşabahçe Düsseldorf


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :