Mimari Camlar İçin İlham Verici Bir Sergileme

mimarizm.com / 02 Aralık 2016
Tasarım ve uygulaması Demirden Design tarafından gerçekleştirilen Şişecam Düzcam Showroom’undaki modern tasarım uygulamaları, ziyaretçilerin camın doğasını deneyimlemelerine olanak sağlıyor.

Çağdaş mimariye yeni bir cephe sistemini öneren showroom, hem etkileyici hem de yenilikçi bir dış kabuğa sahip. Bu yapı Şişecam Düzcam’ın mimari camlarının yaratıcı kullanımına ilham verecek adeta saydam bir perde görevi görüyor. Farklı renkte camların, farklı açılarla dizilimi ve üst üste gelmeleriyle oluşan bu görsel illüzyon ilgi çekici bir atmosfer yaratıyor.

 

Ürünlerin deneyimlenerek keşfedildiği bir yapının kurgulandığı showroom’da kullanılan ham malzemeler mekana samimi bir görünüm kazandırmış. Özel aydınlatma sistemi sayesinde yüzlerce plaka camın bir arada, uçarmışçasına sergilendiği ışıklı duvarla ise çarpıcı bir etki yaratılmış. Ziyaretçilerin farklı ışık tiplerinde, farklı camların transparanlıklarını deneyimledikleri büyük bir tablo oluşturuyor.

Işıklı duvar önünde yer alan Emniyet ve Güvenlik Camları kabini, Şişecam’ın özel geliştirdiği darbelere dayanıklı camlarının deneyimlenebileceği bir birim. Ziyaretçiler içine girerek lamine camların dayanıklılığını ölçen bir teste dahil olabiliyor. Hemen yanında ise ses yalıtımı sağlayan Gürültü Kontrol Camları kabini eğlenceli bir deneyim yaratıyor.

Isı ve güneş kontrolünün farklı camlardaki etkisini göstermeyi amaçlayan Isıcam K Tüneli showroom’un merkezinde karşımıza çıkıyor. Yüksek ısı veren infrared ampüllerle çevrelenen bu tünelin içinden geçilerek, ısı ve güneş kontrolü sağlayan yalıtımlı camların standart camlara göre sağladığı konfor, şaşırtıcı şekilde kıyaslanabiliyor. 

130 çeşit farklı nitelik ve kompozisyonda camın büyük ebatlarda sergilendiği kayar pano birimi markanın geniş ürün yelpazesini bir arada tanıtma imkanı sunuyor. Raylı sistemi sayesinde her ürünü teker teker inceleme rahatlığı sunan işlevsel bir tasarımı var. Her camın teknik özellikleri özel olarak geliştirilen grafik kodlama sistemi ile ürünlerin tutamaçlarında bulunmakta. Böylece ziyaretçiler her cam kombinasyonu hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabiliyorlar.

Düşük ısılarda enerji tasarrufu sağlayan camların bulunduğu birim ise dokunarak ve hissederek camın ısı yalıtım gücünün keşfedilmesi amacıyla tasarlanmış. Üzerinde ziyaretçilerin ellerini dokundurarak ısı geçirgenlik seviyelerinin farklılığını ölçebilecekleri dört çeşit cam bulunuyor.

Fotoğraflar: İbrahim Özbunar

Yaşamı şekillendiren geniş ürün ailelerinin tanıtımının yapıldığı Şişecam Düzcam Showroom’unda mimari camların yanı sıra otomotiv, beyaz ev eşya ve güneş enerjisi camlarını inceleyerek, markanın cam dünyasındaki öncülüğünü yaşayabiliyorsunuz.

Demirden Design

1994’ten beri mekan tasarımı, grafik tasarım, ürün ve ambalaj tasarımı gibi farklı alanlarda uzmanlaşmış tasarımcıların oluşturduğu ekip ve multidisipliner yaklaşımları ile her projeye özel, bütüncül çözümler sunuyor. Bugüne kadar aralarında birçok Red Dot, 2 iF Gold ve Design Management Europe ödülleri de bulunan 19 uluslararası ödüle layık görülen Demirden Design aynı zamanda uluslararası tasarım dünyasında büyük ses getiren ‘‘ilio’’ masaüstü ürünler markasının da yaratıcısı. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :