ilio/Demirden Design, Türkiye'yi Temsilen "Endeavor Girişimcisi" Seçildi

mimarizm.com / 09 Haziran 2011


Endeavor 39.Uluslararası Seçim Paneli"nde, desteklenecek yeni girişimciler seçildi. Dokuz ülkeden katılan 17 şirket arasından belirlenen 13 "Endeavor Girişimci Şirketi"nden biri de, Türkiye'den katılan ilio/Demirden Design oldu.Seçimde Dokuz Farklı Ülkeden 25 Panelist Yer Aldı

17 – 19 Mayıs 2011 tarihleri arasında Londra'da yapılan "39. Endeavor Uluslararası Seçim Paneli"nde yer alan 25 panelist, A.B.D, Birleşik Arap Emirlikleri, Brezilya, İngiltere, İsviçre, Lübnan, Şili, Ürdün ve Türkiye olmak üzere toplam dokuz farklı ülkeden üst düzey yönetici, yatırımcı, girişimci ve iş adamlarından oluştu. Girişimci şirketlerini değerlendiren Endeavor panelistleri arasında Hikma Pharmaceuticals'in Direktörü Ali Al-Husry, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, amazon.com Kıdemli Başkan Yardımcısı Diego Piacentini, Warner Music Group Başkan ve CEO'su Edgar Bronfman, Jr., Greylock Ventures Yöneticisi ve eski Skype CEO'su Josh Silverman, Tahincioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu ve Gucci Group'un eski Başkan ve CEO'su Robert Polet gibi isimler vardı.Gelişmekte olan ülkelerde ekonomik gelişime ivme kazandırmak amacıyla etkin girişimcileri tespit eden ve destekleyen uluslararası bir sivil toplum örgütü olan Endeavor'ın uluslararası seçim panelinde Türkiye, Arjantin, Brezilya, Lübnan, Meksika, Mısır, Uruguay, Ürdün ve Şili olmak üzere toplam dokuz ülkeden 17 şirketi temsilen 29 girişimci değerlendirildi. Bu şirketlerden 13'ü Endeavor Girişimci Şirketi unvanını elde etti. Türkiye'den katılan ilio/Demirden Design'ın seçilen girişimci şirketler arasında olması gurur vericiydi.56 Farklı Ürün ile Yeni Bir Tasarım Anlayışı

Demir Obuz ve Mehtap Obuz'un şirketi ilio/Demirden Design, 50 noktada ve 20 ülkede tasarım alanından birçok uluslararası marka ile çalışıyor. Demirden Design tarafından 2009 yılında yaratılan 56 farklı üründen oluşan ilio koleksiyonu, günlük kullanım ürünlerine ve objelere çok katmanlı çözümler yaratarak tasarlanan mobilya, porselen ve cam ürünlerinden oluşuyor.

Kurumsal kimliği ile ilio, dünyanın en önemli tasarım değerlendirme kriterlerinden biri sayılan iF iletişim Tasarımı Altın Ödülü'nü alan ilk Türk firması olmuştu.

CNBC-e Endeavor Seçim Süreci: Uzun Soluklu Bir Maraton

Endeavor Türkiye'nin seçim sürecine CNBC-e de destek veriyor. CNBC-e Endeavor Seçim Süreci uzun soluklu bir maraton ve bu maratonun her kademesi, girişimci için bir danışmanlık hizmeti olarak tasarlanıyor. Endeavor her yıl seçim sürecinde kendi sektörleri, endüstrileri ve toplumlarında değişim öncülüğü yapan yüzlerce "Etkin Girişimci Adayı" ile görüşmeler yapıyor. Her aşamasında girişimciye değer katmak üzere tasarlanan Endeavor Türkiye CNBC-e Girişimci Seçim Süreci, dört adımdan oluşuyor. Girişimcinin her aşamasında edindiği geri bildirim, iş geliştirme ve networking imkanları, bu seçim sürecini özgün bir deneyim kılıyor.Seçilen "Endeavor Girişimcileri" vizyon ve uygulama becerisi ile liderlik vasıflarına sahip; azimli, açık fikirli ve etik değerleri olan, iş modelleri ise sürdürülebilir, ölçeklendirilebilir, rekabet üstünlüğüne sahip, sosyal etki yaratacak ve iktisadi kalkınmaya katkı sağlayacak nitelikte kişiler oluyor. Endeavor seçilen girişimcilere kişiye özel bir teknik destek paketi sunuyor. Bu paket çoğu girişimcinin büyüme aşamasında karşılaştığı yatırım kaynağı, liderlik becerisi, iletişim ağı ve yasal destek ihtiyaçlarını karşılamada fayda sağlamak amacıyla oluşturuluyor.

Seçim sürecini destekleyen CNBC-e de, Endeavor CNBC-e Seçim süreci sonucunda seçilen girişimcileri CNBC-e ve Doğuş Yayın Grubu'nun uygun mecralarında destekleyecek.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :