Basit Güzeldir

mimarizm.com / 01 Haziran 2017
Nude showroom’unun tasarım ve uygulaması Demirden Design’a ait. Yalın formlar ve doğal malzemelerin yan yana geldiği yalın iç mekan düzenlemesinde, markanın "Basit Güzeldir" mottosundan yola çıkılmış.

Nude Showroom’unda doğal malzemeler ve yalın formlar bir araya gelerek ürün sergileme foksiyonu üstleniyor. Beton efektli yüzeylerin temel oluşturduğu sergileme yapısı markanın “Simple is beautiful” mottosunu yansıtıyor. Modern bir iç mekan mobilyası görevi gören merkezi sergileme birimleri, ferah bir mekan kurgusunun yapı taşlarından biri olarak ortaya çıkıyor.

Birkaç adım sonra karşımıza çıkan ve insanı hayal dünyasına sürükleyen, ince ve zarif raflardan oluşan dinamik, ışıklı sergileme duvarı; doğal formlar ve renkleri bir araya getirerek Nude’un artisan duruşunu vurguluyor. Etrafa yaydığı hafiflik hissi, bu bölümü ziyaretçiler için ilgi çekici kılıyor.

Nude showroom’unda mola vermek isteyenler için sosyal alanlar unutulmamış. İlk keyifli durak, demir ve mermer gibi doğal malzemelerin ham metal konstrüksiyon ile birlikte kullanıldığı, merkezde konumlanmış, içkinizi yudumlayabileceğiniz bar. 4 m yüksekliğinde renkli cam levhalardan oluşan dikey pergola sisteminin yanında bulunan rahat koltuklar ise Nude atmosferini yakından deneyimlemek için bir diğer durağımız.

Nude’un mottosunu işleyen videolar, ürünlerle doğa arasındaki samimi ilişkiyi vurguluyor. Doğal formların cam ile buluştuğu alan, uyum algınızı bir üst seviyede yeniden biçimlendirecek. 

Tasarım: Demirden Design
Uygulama: Demirden Design
Mekanik Proje ve Uygulama: Yapı Enerji
Mobilya: Koleksiyon,Nurus
Fotoğraflar: İbrahim Özbunar


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :