Fondazione Prada’da Duravit Klasikleri

mimarizm.com / 03 Temmuz 2018
OMA tasarımı Fondazione Prada'nın iç mekanlarında Philippe Starck imzalı Duravit klasikleri 'Starck 3' serisi klozetler ve 'Architec' serisi lavabolar yer alıyor.

©​Bas Princen

İtalya'nın Milano kentindeki Largo Isarco sanayi kompleksi, günümüzde yeni bir sanat merkezine ev sahipliği yapıyor. İlk olarak 1910 yılında cin fabrikası olarak inşa edilen yapı, 2015'ten bu yana Fondazione Prada adıyla dünyanın seçkin sergilerine ev sahipliği yapıyor. 28 bin 340 metrekare alana sahip yapı kompleksinde, müze ve galerilerin yanı sıra sinema, restoran, kütüphane ve ofisler de bulunuyor.

©​Marco Introini

Ünlü mimar Rem Koolhaas ve proje yöneticisi Federico Pompignoli, Fondazione Prada'da tarihi ve modern unsurları bir araya getirerek benzersiz bir tasarıma imza attı. Koolhaas öncülüğündeki OMA ekibi, dış kaplamada pek çok altın boya çeşidi denedikten sonra, yapıyı gün ışığının yansıdığı tüm açılarda olabildiğince göz alıcı kılmak amacıyla gerçek altın kullanmaya karar verdi. Böylece, projede toplam 3 kg ağırlığında 24 ayar altın kullanıldı.

Bas Princen

©​Bas Princen

Aynı özen iç mekanda da sürdürüldü

Göz alıcı bir görünüme sahip Fondazione Prada'nın iç mekanında ise Duravit'in tasarım klasikleri tercih edildi. Tuvaletlerde, ünlü tasarımcı Philippe Starck imzasını taşıyan Duravit Starck 3 serisi klozetler ve Duravit Architec serisi lavabolar bulunuyor.

©​Marco Introini
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :