Duravit C.1 Batarya Serisine iF Altın Ödülü

mimarizm.com / 11 Nisan 2018
Duravit, C.1 serisi batarya tasarımlarıyla dünyanın en prestijli ödüllerinden iF Altın Ödülü’nün sahibi oldu. Duravit’in diğer ürün serilerinden Luv, Vero Air c-bonded ve BioTracer ise iF Tasarım Ödülü’ne layık görüldü.

Duravit’in C.1 batarya serisi, her yıl üstün tasarım, çevre standartları, kullanışlılık ve yenilikçilik kriterleri gözetilerek verilen iF Altın Ödülü’nün bu yılki sahibi oldu. 

Duravit’in diğer ürün serilerinden Luv, Vero Air c-bonded ve BioTracer de 9 Mart 2018 tarihinde Münih’te düzenlenen törende, iF Tasarım Ödülü’ne layık görüldü. Duravit, 63 bağımsız uzmandan oluşan uluslararası jürinin verdiği iF Tasarım Ödülleri’nin 41’inci kez sahibi oldu.

C.1 serisi bataryalar, Duravit’in tasarım dilinin eşsiz bir yansıması. Kullanıcılar, ergonomik vananın altındaki girinti sayesinde suyu rahatça ayarlayabiliyor. Batarya tabanıyla vana arasındaki boşluğun kısa tutulması gibi detaylar tasarımı tamamlıyor. 

Farklı lavabo ölçülerine uyum sağlayan dört boy alternatifine sahip C.1 serisinde, iki farklı boyda üç delikli bataryalar ve iki farklı çıkış ucu uzunluğu seçenekleriyle duvardan batarya yer alıyor. C.1 serisi bataryalar bu sayede, lavabonun yanı sıra duş, küvet, bide gibi farklı uygulamalarda da konfor ve tasarım uyumunu bir araya getiriyor.

Ödülü değerlendiren Duravit Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Frank Richter, “Amacımız, özel tasarım banyolara hayat vermek. Bunu da ancak en yüksek kaliteye sahip ürünler, orijinal tasarımlar ve konforu artıracak teknolojilerle yapabilirsiniz. Markamızın özünde yatan bu ilkeler tüm dünyada DNA’mızın temelini oluşturuyor ve yaptığımız her şeyde fark yaratmamızı sağlıyor. Bu yıl aldığımız iF Altın Ödülü doğru yolda olduğumuzu kanıtladığı için memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Dünyanın köklü bağımsız tasarım kuruluşlarından, Hannover merkezli iF International Forum Design tarafından 65 yıldır verilen iF Tasarım Ödülleri (iF Design Awards), alanındaki en prestijli ödül programlarından biri olarak tanınıyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :