Bilgi Mimarlık'tan Yapım Yönetimi Yüksek Lisans Programı

mimarizm.com / 21 Haziran 2016
İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Yapım Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı başvuruya açıldı. Programın indirimli kayıt için son başvuru tarihi, 24 Haziran 2016.

İnşaat sektörünün MBA'i olarak kabul edilen, alanın tecrübeli akademisyenleri ve sektör profesyonellerinin bir araya gelmesi ile kurulan programa; Mimarlık Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İşletme ve İktisat Fakülteleri lisans programlarından mezun öğrenciler kabul ediliyor. Programın mezunları, inşaat firmalarının maliyet tahmini, teklif hazırlama, şantiye ön hazırlıkları gibi ofis çalışmalarının çeşitli gruplarında, inşaatı gerçekleştirme aşamasının çeşitli evre ve pozisyonlarında; ayrıca proje yönetim firmalarında ve büyük mimarlık ofislerinin proje ve ofis yönetimi departmanlarında inisiyatifli, kalifiye yönetici sıfatıyla çalışmak üzere formasyon ediniyorlar. 

Yapım Yönetimi programı, Türkiye ekonomisinin motor ve kilit sektörü olan inşaat sektörünün ihtiyacı olan kalifiye yönetici adayı profesyonellerin yetiştirmeyi hedefliyor. Programın işleyişi, Bilgi Üniversitesi'nin en tecrübeli olduğu alanlardan biri kabul edilen MBA ile senkronik bir yapı içinde tasarlanmış. Öğrenciler başta MBA olmak üzere İşletme ve Ekonomi Bölümü tarafından yürütülen programlardan ders seçebiliyorlar. Program içeriğindeki derslere ek olarak, sektör profesyonelleri tarafından verilen seminerler ve konferanslar ile teknik bilgi ve tecrübe aktarımının yanı sıra sektör temsilcilerinin kişisel başarı öyküleri ve kariyer öğütleri ile de öğrencilerin gelişim ve çalışma hayatına katkı sağlanması hedefleniyor.

Program hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :