İstanbul Bilgi Üniversitesi Yapım Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı

mimarizm.com / 07 Ocak 2016
İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Yapım Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı yarı dönem başvuruları devam ediyor. Başvuru için son tarih 1 Şubat.

Program hakkında İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde şu bilgilere yer veriliyor:

İnşaat sektörünün MBA'i olan bu program, alanın tecrübeli akademisyenleri ile sektörün tecrübeli profesyonellerinin bir araya gelmesi ile kurulmuştur. Programa mimarlık, iç mimarlık ve inşaat mühendisliği ile İşletme, iktisat, çeşitli mühendislikler ve hukuk lisans eğitimini tamamlamış olanlar kabul edilmektedir. Programın mezunları, öncelikle inşaat firmalarının gerek maliyet tahmini, teklif hazırlama, şantiye ön hazırlıkları gibi ofis çalışmalarının çeşitli gruplarında, gerekse de inşaatı gerçekleştirme aşamasının çeşitli evre ve pozisyonlarında; buna ek olarak proje yönetim firmalarında ve büyük mimarlık ofislerinin proje ve ofis yönetimi departmanlarında inisiyatifli, kalifiye yönetici sıfatıyla çalışmak üzere formasyon edinmektedir. 

Dolayısıyla program, Türkiye ekonomisinin motor ve kilit sektörü olan inşaat sektörünün ihtiyacı olan kalifiye yönetici adayı profesyonellerin yetiştirmeyi hedeflemektedir. Programın işleyişi, BİLGİ'nin en tecrübeli olduğu alanlardan biri kabul edilen MBA ile senkronik bir yapı içinde tasarlanmıştır.

Başvuru Koşulları ve Mülakat

Programa Mimarlık Fakülteleri, Mühendislik Fakülteleri ve Ekonomi / İşletme bölümü  lisans programlarından mezun öğrenciler kabul edilmektedir. Başvurularda aşağıdaki belgelerin getirilmesi gereklidir:

- İstanbul Bilgi Üniversitesi başvuru formu
- Lisans diploması 
- Transkript 
- 6 adet fotoğraf
- İngilizce Yeterlilik Belgesi: TOEFL ( IBT ≥72) or YDS (≥60) (Yabancı dil belgesi olmayanlardan İstanbul Bilgi Üniversitesi' nin sınavında yeterli olmaları beklenecektir.) Programa kabul edilip yabancı dili yeterli olmayanlar için İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin ilgili yönetmelikleri kapsamında Hazırlık sınıflarının ilgili kurlarından yararlanma imkânı olacaktır. (Bilgi Lisansüstü Online İngilizce Sınavı'ndan B2 ve üzeri bir sonuç alınması gerekmektedir) Eğitim dili İngilizce olan kurumlardan mezun olan öğrencilerden İngilizce yeterlilik belgesi istenmeyecektir.
- Niyet Mektubu

Yukarıdaki koşulları yerine getiren adaylar ayrıca program bünyesinde oluşturulmuş bir komisyon tarafından değerlendirilerek programa kabul edilmektedir. Değerlendirme ve Burs olanakları başvuru esnasında talep edilen belgeler ve gerçekleştirilen mülakat esas alınarak yapılmaktadır.

(Belgeler santralistanbul Kampusu Yapım Yönetimi Yüksek Lisans Programı'na (Kazandairesi No 6 Dekan sekreterliği) elden veya kargo ile teslim edilebilir.)

***

Programa online olarak başvurmak için tıklayınız. Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :