Albert Home Projesine RFT Awards 2022'den Ödül

mimarizm.com / 06 Mayıs 2022
Selim Senin'in Albert Home projesi Rethinking The Future Awards 2022'de Private Residence kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Mimar Selim Senin'in daha önce de farklı uluslararası yarışmalarda dereceye giren Albert Home projesi, Rethinking The Future Awards 2022'de Private Residence kategorisinde birincilik ödülüne değer görüldü.

Proje Raporu

4000 metrekare arsa üzerinde tasarlanan yapı müstakil ev olarak tasarlanmıştır. Evin replika değil, çevredeki mevcut yapılardan farklı olması müşterinin en önemli taleplerinden biridir.

Yapı, farklı açılarda bir araya gelen 3 ana kütleden oluşmaktadır. Her kütlenin farklı hacimleri vardır. Bu farklı hacimler bir araya geldikçe 3 kütle arasında dinamik alanlar yaratırlar. Ev 2000 metrekare kapalı alana sahiptir. Evin mekanları, yeşil alana dağılmış ve yeşile dokunan geometrisi ile iç mekanları doğaya yaklaştırır.

Genel olarak konut yapıları tek bloktan oluşan yapılardır. Burada farklı kitleler bir araya getirilerek müşterinin istediği kapalı bir alanda ev yapılmıştır. Bu üç kütle kendi başlarına var olduklarında herhangi bir mimari kimlik taşımazken, birbirlerini tanımlamaları ve birbirlerine farklı açılardan anlam katmaları sayesinde dinamik bir kurgu oluştururlar.

Evde 9 oda, spor salonu, spa, ev sineması, 2 mutfak, 3 salon ve oyun salonu bulunmaktadır. Ana salon 2 kat yüksekliğinde olup, diğer iki kütleye çapraz duran kütlenin içinde yer almaktadır.

Evin 2. katında 7 yatak odası bulunmaktadır. Zemin katta 2 misafir odası bulunmaktadır. Katta ana yola dik olan kütle zeminde ve 1. katta boşluk bırakmamakta ve havuza kolon ile temas etmektedir. Yapı, bahçede mahremiyet sağlayan farklı alanları tanımlar. Evin kullanıcıları kendi misafirlerini kendi mekanlarında ağırlayabilecekler.

Tüm kazananlar ve projeler hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :