Selim Senin'e Outstanding Property Award London'dan Ödül

mimarizm.com / 20 Aralık 2021
Mimar Selim Senin'in beş projesi Outstanding Property Award London 2021'de ödül almaya değer görüldü.

Bauhaus Museum

Mimar Selim Senin'in daha önce de farklı uluslararası yarışmalarda dereceye giren projeleri, Outstanding Property Awards London 2021'de de ödül aldılar.

The Plan Awards 2021'de finale kalan projeler arasında olan Kimironko Houses Winner ödülüne, World Architecture Awards 38. döngüde ödül alan Bauhaus Museum , The Plan Awards 2021 finalistlerinden Business and Life Center ve Hills Shopping Mall ve Albert Home mansiyona değer görüldüler.

Hills Shopping Mall

Business and Life Center

Kimironko Houses

Albert Home

4000 m2 arsa üzerinde tasarlanan yapı müstakil ev olarak tasarlanmıştır. Evin replika değil, çevredeki mevcut yapılardan farklı olması müşterinin en önemli taleplerinden biridir.
Yapı, farklı açılarda bir araya gelen 3 ana kütleden oluşmaktadır. Her kütlenin farklı hacimleri vardır. Bu farklı hacimler bir araya geldikçe 3 kütle arasında dinamik alanlar tanimlarlar. Ev 2000 m2 kapalı alana sahiptir. Evin mekanları, yeşil alana dağılmış ve yeşile dokunan geometrisi ile iç mekanları doğaya yaklaştırır.

Genel olarak konut yapıları tek bloktan oluşan yapılardır. Burada farklı kutleler bir araya getirilerek birbirinden bagimsiz kutlelerin birlikteligi saglanmistir. Bu üç kütle kendi başlarına var olduklarında herhangi bir mimari kimlik taşımazken, birbirlerini tanımlamaları ve birbirlerine farklı açılardan anlam katmaları sayesinde dinamik bir kurgu oluştururlar.

Evde 9 oda, spor salonu, spa, ev sineması, 2 mutfak, 3 salon ve oyun salonu bulunmaktadır. Ana salon 2 kat yüksekliğinde olup, diğer iki kütleye çapraz duran kütlenin içinde yer almaktadır.

Evin 2. katında 7 yatak odası bulunmaktadır. Zemin katta 2 misafir odası bulunmaktadır. Katta ana yola dik olan kütle zeminde ve 1. katta boşluk bırakmamakta ve havuza kolon ile temas etmektedir. Yapı, bahçede mahremiyet sağlayan farklı alanları tanımlar. Evin kullanıcıları kendi misafirlerini kendi mekanlarında ağırlayabilecekler.

Tüm kazananlar ve projeler hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :