Betonart 10. Yılı Geride Bıraktı

mimarizm.com / 24 Haziran 2014


Betonart dergisi 10'uncu yaşını Deniz Müzesi'nde gerçekleşen davetle kutladı. Yıldönümüne ayrıca, 6. Uluslararası Beton Tasarım Yarışması'nın ödül töreni ve sergisi eşlik etti.

2004'ten bu yana okurlarını mimari kültür, tasarım ve teknoloji ile buluşturan, betonun nitelikli ve yenilikçi kullanım örneklerine yer veren mimarlık ve tasarım dergisi Betonart, 19 Haziran Perşembe günü İstanbul Deniz Müzesi'nde düzenlenen bir davetle 10. yılını kutladı.

Yapı sektörü ve tasarım dünyasından birçok davetlinin katıldığı gecede Binat İletişim adına Banu Binat, ardından TÇMB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Göçmen davetlilere teşekkür etti.Gecede, iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Beton Tasarım Yarışması'nın ödül töreni de öğrencilerin ve jüri üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. ‘Elegance' temalı yarışmayı kazanan öğrencilere ödülleri verildi. Dereceye giren projeler Deniz Müzesi'nde davet süresince sergilendi.Gecenin sonunda Betonart'ın 10. yılı anısına hazırlanan, Çimsa Süper Beyaz Çimento ile üretilen ve Le Courbusier'nin Modulor adını verdiği altın oran ve insan ölçülerini kullanılarak geliştirilmiş modül sisteminden esinlenen beton plaka, derginin ‘Değişim' sayısı ile gece için özel olarak hazırlanmış çantada davetlilere hediye edildi.


           


                  
Modulor, Aykut Köksal'ın konuk editörlüğünde hazırlanan 'Brüt' temalı Betonart 10. yıl özel sayısının kapağını da süslemişti.


Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB)'nin nitelikli yapı üretimini desteklemek için mimarlık kültürü alanında sürdürülebilir bir proje olarak on yıldır çıkarttığı derginin, yayına hazırlanması, dağıtımı ve pazarlanmasını ise 2011'den bu yana Binat İletişim üstleniyor.

Yeni yayın kurulu ve yeni bir tasarım ile değişime başlayan dergi ‘Değişim' temalı 32. sayıdan itibaren her sayıda farklı bir konuk editörün eşliğinde farklı bir tema ile okuyucu ile buluşuyor. Her sayısı arşivlenecek bilgi içeriğine sahip olan ve üç ayda bir çıkan dergi 5.000 tirajı ile geniş bir kitleye ulaşıyor.

TÇMB'nin ‘Betonart' çatısı altında mimarlık kültürü için sürdürülebilir bir proje olarak yürüttüğü Mimarlık Yaz Okulu, eğitime yönelik atölye çalışmaları, sosyal sorumluluk projeleri, sponsorluk çalışmaları gibi başka çalışmalar da bulunuyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :