32. Uluslararası YAPI 2009 İstanbul Fuarı'na 100 Bini Aşkın Ziyaretçi

mimarizm.com / 13 Mayıs 2009


"32. Uluslararası YAPI/TURKEYBUILD 2009 İstanbul Fuarı" 101 bin 041 kişiyi ağırladı. Yapı sektörünün tüm bileşenlerini bir araya getiren, bölgenin ve Türkiye'nin en büyük yapı malzemeleri fuarı, yurt içi ve yurt dışından gelen ziyaretçilerinden büyük ilgi gördü.

Düzenlendiği ilk yıldan beri sektör profesyonellerinin verdikleri destek ve katkıyla yapı sektörünün tüm bileşenlerini bir araya getiren en büyük ve en önemli yapı malzemeleri fuarı olma özelliğini taşıyan Uluslararası YAPI/TURKEYBUILD 2009 İstanbul Fuarı , bu sene de katılımcılara sektöre yön verecek yenilikleri sergiledi. 1978'den bu yana sürdürülen ve her yıl büyüyerek katılımcı ve ziyaretçi sayısını arttırmayı başaran Uluslararası YAPI/TURKEYBUILD 2009 İstanbul Fuarı'nı, bu yıl 60.000 m2 alanda, üretim alanlarına göre gruplanmış 10 ayrı salon ve açık alanda 101 bin 041 kişi ziyaret etti.Fuara Uluslararası Alım Heyetlerinin İlgisi Büyüktü…
Her geçen yıl geliştirerek sürdürdüğümüz ve Türk yapı sektörünün yurtdışında tanıtımına da destek olan, Uluslararası YAPI/TURKEYBUILD 2009 İstanbul Fuarı tanıtım çalışmaları sonucunda, Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı programı ile; Fuar'a 11 yabancı ülkeden 100'ün üzerinde kurum ve kuruluş temsilcisinin katılımı gerçekleşti. Heyetlerin katılımı Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinatörlüğünde, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (İMMİB) ile Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (OAİB) organizatörlüğünde gerçekleştirildi. Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Çek Cumhuriyeti, İran, Kazakistan, Romanya, Rusya Federasyonu, Suriye, Ukrayna, Umman Sultanlığı ve Yunanistan'dan katılan alım heyetleri daha önceki yıllarda olduğu gibi, Türk Yapı Sektörü'nün uluslararası alandaki faaliyetlerine olumlu katkılar sağlayacak. Ayrıca Bulgaristan, Irak, Lübnan, Suriye ve Ürdün'den 400'ü aşkın kurum ve kuruluş temsilcisi Yapı-Endüstri Merkezi organizasyonu ile fuarı ziyaret etti.

Fuar 5 milyar dolardan fazla iş hacmi yarattı...
Fuar hazırlık aşamasından kapanışına kadar geçen kısa sürede önemli bir istihdam ve ticaret hacmi yaratarak ekonomiye de çok büyük bir katkı sağladı. Yapı 2009 İstanbul Fuarı hazırlık aşamasından bitişine kadar sadece yapı sektörünü değil pek çok yan sektörü de harekete geçirirdi. Bu sektöre aktarılan kaynaklar ve fuara katılımcı firmaların fuar süresince gerçekleştirdikleri yıl bütününe yayılan iş bağlantıları ile beraber yaklaşık 5 milyar dolardan fazla  bir iş hacmi yarattı.

2009 yılı Uluslararası YAPI/TURKEYBUILD Fuarları
Uluslararası YAPI/TURKEYBUILD 2009 İstanbul Fuarı'nın ardından YAPI/TURKEYBUILD Fuarları 2009 yılında, Anadolu'nun en büyük sektörel buluşması olarak 1 – 4 Ekim 2009 tarihleri arasında Ankara Altınpark Expo Center'da ve 15 – 18 Ekim 2009 tarihleri arasında Ege Bölgesi'nin kalbi İzmir Kültürpark Fuar Alanı'nda gerçekleştirilecek. İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :