ÇİNCAD'i

mimarizm.com / Filiz Yavuz / 12 Mayıs 2009


Gelişen bilgisayar teknolojisi ile birlikte CAD yazılımları mimarlığın vazgeçilmezi haline gelirken, kendisini teknoloji alanında büyük bir hızla geliştiren Çin, diğer ülke pazarlarında kendisine yer alıyor. "32. Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı"nda konuştuğumuz "ZWCAD"in Türkiye temsilciliğini üstlenen Eti Bilgisayar Genel Müdürü Ahmet Yanıkoğlu, fuarda mimarların ZWCAD'e gösterdikleri ilgiden memnun olduklarını söyledi.

150'si mühendis olmak üzere yaklaşık 350 çalışanı ile 11 yıldır CAD yazılımı üreten ZWCAD'in avantajlarını sorduğumuz Yanıkoğlu, programın diğer programlarla uyumluluğuna vurgu yaparak şöyle konuşuyor:

"Öncelikle her türlü dosya alışverişine olanak sağlayan ZWCAD yazılımlarının arayüzü kullanıcı dostu. Yani ZWCAD'i kullanma için ayrıca bir eğitime gerek duyulmuyor. Ayrıca hafızası güçlü, örneğin çizdiğiniz bir pencereyi çoğaltabilir ya da daha önce çizip sildiğiniz bir pencereyi geri çağırabilirsiniz. Yaptığınız işleri "kütüphane" olarak kaydedip daha sonraki işlerinizde kullanabilirsiniz. Bu yazılım aracılığıyla üç boyutlu olarak müşterilerinize sunum yapabilirsiniz."


Priscilla Yin ve Ahmet Yanıkoğlu

Yanıkoğlu, bütün bu avantajların yanı sıra maliyet açısından sıkıntı yarattığı için kaçak yazılım kullanma oranının yüksek olduğu Türkiye için fiyatı çok daha uygun olan ZWCAD'in önemli bir çözüm olacağını dile getirerek, ZWCAD sayesinde meslek insanlarının hem lisanslı hem de ucuz bir yazılım kullanma şanslarının olabileceğini ifade etti. Lisanslı program kullanmanın avantajlarını "üretici firmadan destek almak", "çok düşük bir fark ücreti sayesinde yeni sürümlere sahip olabilmek" ve "herhangi bir denetleme sırasında lisans sorununu sıfıra indirmek" olarak sıralayan Yanıkoğlu, herhangi bir programı lisanssız kullanmanın da etik olarak doğru olmadığını sözlerine ekledi.

Yanıkoğlu bir yıldır Türkiye temsilciliğini sürdürdükleri ZWCAD'i tanıtmak amacıyla ilk kez katıldıkları Yapı Fuarı'na dair memnuniyetini dile getirerek, fuarda ZWCAD'e dair aldıkları tepkilerin olumlu olduğunu ifade etti.

ZWSOFT Pazarlama Uzmanı Priscilla Yin ise ilk kez geldiği İstanbul Fuarı'nın beklediğinden çok daha iyi olduğunu ve umduklarından fazlasını bulduklarını söyledi.


Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :