Filli Boya'dan 'Design Soul'

mimarizm.com / 17 Ağustos 2012
Filli Boya'dan 'Design Soul'Kurulduğu yıldan bu yana rengin yaşam alanlarında kullanımı konusunda öncülük eden, hayata geçirdiği projelerle dinamik ve vizyoner yaklaşım anlayışını benimseyen Filli Boya, Design Soul etkinliği ile bir ilke imza atıyor.

Bu yılki teması 'Soul of the Colors' olan ve her yıl farklı bir konseptle düzenlenecek etkinlik, 11 Ekim Perşembe günü  Yapı-Endüstri Merkezi'nde (YEM) gerçekleşecek.

Design Soul, mimarlık, tasarım, moda, sinema gibi sanatın farklı disiplinlerinden dikkat çeken konuşmacılara ev sahipliği yapacak. Türkiye'nin sinema dünyasındaki uluslararası ismi, tiyatro oyuncusu, çevirmen ve etkinliğin en 'renkli' yüzü Serra Yılmaz, Design Soul'un moderatörlüğünü üstlenecek. Yılmaz, yılların sahne deneyiminden kazandığı birikimi kendine has esprili üslubuyla aktarırken, renkli bir hayatın formülünü sunacak.


Serra Yılmaz

Hayatımıza dokunan bir disiplin olarak mimarlık

Tasarım dünyasında 'Avrupa'da 40 yaş altı 40 isim' unvanına layık görülen Danimarkalı bol ödüllü mimar ve tasarımcı Jan Ammundsen, Design Soul'a bu yıl konuşmacı olarak katılıyor. 3XN'in tasarım ekibinin başında olan Ammundsen, amacının sadece güzel mekanlar yaratmak değil, oradaki kullanıcıların keyif alabileceği, hissedebileceği, bütünleşebileceği mekanlar yaratmak olduğunu vurguluyor. Ammundsen, tasarladığı yapılarda yenilenebilir enerji, sürdürülebilir malzeme, karbon salımı gibi konularda her zaman yaratıcı fikirler sunuyor. Türkiye'ye ilk kez Design Soul için gelecek olan Ammundsen; sürdürülebilirlik, bütünsel tasarım yaklaşımı, rengin rolü gibi konuları kendi projeleri üzerinden aktaracak.

İç mekanlar için ‘eşsiz' çözümler

Design Soul'un bir diğer önemli konuşmacısı olan moda tasarımcısı ve trendsetter Ümit Ünal, etkinlikte sürpriz bir başlık ile konukları karşılayacak. Aynı zamanda Uluslararası Renk Örgütü'nün (ICC) Türkiye temsilcisi olan Ümit Ünal, 'trendsetter' kimliğiyle iç mekanlar için sunduğu 'eşsiz' çözümleri tarif edecek.

Yapılara değer katan yenilikçi çözümler

Türkiye'de mimarlık dünyasına kazandırdığı önemli yapılarla, her projeyi kendi bağlamı içinde ele alan ve o bağlama değer katacak yenilikçi ve renkli mimari çözümlemeler sunan Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık kurucu ortaklarından Kerem Erginoğlu ise yapılarda renk unsurunun bütünsel tasarımdaki yerinin önemine değineceği konuşmasıyla katılımcıları ağırlayacak.

Simültane olarak İngilizce'den Türkçe'ye çevrilecek olan etkinliğe kayıt yaptırmak içintıklayınız.

Konuşmacılar hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için lütfen ilerleyiniz. >>>>>


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :