VitrA ile Kentin Hayalleri Konya'da

mimarizm.com / 15 Mayıs 2017
VitrA'nın özgün ve katılımcı tartışma dizisi VitrA ile Kentin Hayalleri, 2016 yılında konuk olduğu 5 kentin ardından, 2017'de ilk olarak Konya’ya konuk oluyor. Etkinlikte, “Nitelikli Müzelerle Kültürel Zenginliğini Sergilemek” teması altında Konya’nın hayalleri tartışılacak.

"Nitelikli Müzelerle Kültürel Zenginliğini Sergilemek" teması çerçevesinde Konya’nın hayallerinin tartışılacağı VitrA ile Kentin Hayalleri etkinliği, 16 Mayıs Salı günü saat 18.30'da Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

Yekta Kopan’ın moderatör olduğu programda, Konya’nın hayalini tartışacak konuşmacılar ise Ahmet Alkan, Cem Erciyes ve Han Tümertekin olacak.

Nitelikli müzelerle kültürel zenginliğini sergilemeyi hayal eden Konya’da; sergilenmesi gerekli önemli değerler, bu değerlerden yeterince öne çıkarılmayan ve/ya hiç gündeme alınmamış olanlar, Türkiye ve dünyada başarılı müze kentler ve iyi müzeler içeren bir karşılaştırma yapıldığında Konya’daki mevcut ve yeni planlanan müzelerin durumu gibi konular tartışılacak.

Kentlere başka bir açıdan bakmamızı sağlayan fotoğraf sanatçısı Aydın Büyüktaş ise Konya’ya odaklanan çalışmasıyla programın zenginleşmesine katkıda bulunacak. Sanatçının bükümlü fotoğraf serileri, kentlilerin ortak hayalleri ile bireysel düşler arasında, farklı ölçeklerde uzaklaşıp yakınlaşacak.

​Mevlana MüzesiMevlana Müzesi

Mevlana Kültür MerkeziMevlana Kültür Merkezi

İnce Minare Medresesiİnce Minare Medresesi

Aziziye ÇarşıAziziye Çarşı

Sırçalı MedreseSırçalı Medrese


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :