“VitrA ile Kentin Hayalleri” Kitaba Dönüştü

mimarizm.com / 25 Ocak 2017
Kentlerin ihtiyaç, beklenti ve hayallerine odaklanan ve kenti kentlilerle birlikte tartışmak üzere kurgulanan VitrA ile Kentin Hayalleri programı, mimar-fotoğraf sanatçısı Cemal Emden'in fotoğraflarının eşlik ettiği bir yayına dönüştü. Kitabın editörlüğünü ise, projenin koordinatörlüğünü de yürüten Müge Cengizkan üstlendi.

“VitrA ile KENTİN HAYALLERİ” kitabının tanıtımı, 19 Ocak Perşembe günü Feriye Palace’ta gerçekleştirildi. Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkanı Atalay Gümrah, Başkan Yardımcıları Ali Aköz ve Deniz Aktürk Erdem’in ev sahipliğinde düzenlenen davette; mimarlardan sanatçılara, belediye başkanlarından akademisyenlere, önemli isimler bir araya geldi.

Adana Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Kayalar, Seferihisar Belediye Başkanı ve Citta Slow Başkanı Tunç Soyer’in yanı sıra, Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü İhsan Sabuncuoğlu ve eşi de davette hazır bulundu. Lansmana katılan mimarlar arasında Durmuş Dilekçi, Emre Arolat, Esin ve Ahmet Tercan, Gamze Özbal, Gökhan Avcıoğlu, Hakan Helvacıoğlu, Han Tümertekin ve Kerem Erginoğlu yer aldı. Proje Koordinatörü Müge Cengizkan ve panellerin moderatörü Yekta Kopan’ın yanı sıra, panelistlerden oyuncu Hakkı Ergök, CNN Türk ekonomi ve finans haberleri sunucusu Cem Seymen de davete katıldı.

VitrA ile Kentin Hayalleri lansman

VitrA kentlerin hayallerine ortak oldu

VitrA, 2016 yılında kentlerin hayallerine ortak oldu. Kentlerin ihtiyaç, beklenti ve hayallerine odaklanan VitrA ile Kentin Hayalleri programı, kenti kentlilerle birlikte tartışmak için kurgulandı. İzmir’den başlayıp Adana, Kayseri, Ankara ve Antalya’ya uzanan yolculukta; mimar, akademisyen ve o kente dokunmuş ünlü isimler düzenlenen etkinliklerde konuk edildi. Yekta Kopan’ın moderatörlüğünde, kentlerle ilgili hayallere ses verildi.

VitrA, bu etkinlikleri programla aynı adlı kitaba taşırken, mimar ve fotoğraf sanatçısı Cemal Emden de fotoğraflarıyla kentlerin hayallerine ortak oldu. Kitabın editörlüğünü, projenin koordinatörlüğünü de yürüten Müge Cengizkan üstlendi.

Kitabı satın almak için tıklayın.
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :