VitrA ile Kentin Hayalleri Antalya'da

mimarizm.com / 24 Kasım 2016
VitrA’nın kentlerin ihtiyaç, beklenti ve hayallerine odaklanan tartışma dizisi VitrA ile Kentin Hayalleri, İzmir, Adana, Ankara ve Kayseri’den sonra Antalya ile devam ediyor. 

Hızla büyüyen kentlerin ortak sorunlarını göz ardı etmeden kente dair yapıcı, dinamik, ufuk açıcı tartışmalara platform oluşturmayı hedefleyen paneller kapsamındaki 5. etkinlik; Kent İçi Kıyılarıyla Turizm Canlılığını Kente Taşımak başlığıyla 24 Kasım Perşembe günü saat 18:00'de Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Panelde, Antalya’nın dünya çapında bir marka kent olma yaftasını üzerinden sıradanlaşmadan atarak, Akdeniz’de güçlü bir turizm kenti olup olamayacağı konuşulacak. VitrA’nın, mimar/fotoğraf sanatçısı Cemal Emden’in işbirliğiyle hayata geçirdiği etkinliğin Antalya’daki konuşmacıları Osman Aydın, Cem Seymen ve Ertuğ Uçar olacak. 

VitrA ile Kentin Hayalleri projesi hakkında: 

VitrA'nın tartışma dizisi “VitrA ile Kentin Hayalleri", Türkiye'deki farklı kentlerin ihtiyaç, beklenti ve hayallerine odaklanıyor. Yekta Kopan'ın moderatörlüğünde gerçekleşen konferanslarda, konuşmacı ve katılımcılar ile "Kentin Hayalleri" keşfediliyor. Kentte mimarlık pratiğini sürdüren ve/ya kent üzerine yaratıcı düşünen mimarların yanı sıra mimarlık dışı isimler de bu dinamik tartışmalara katılıyor. Müge Cengizkan'ın koordinatörlüğünde yürütülen program, Cemal Emden'in her kent için çektiği fotoğrafları odağına alarak ilerliyor. 7 Nisan'da İzmir'le başlayan tartışma dizisi, Adana ve Ankara'nın ardından Kayseri ve Antalya ile devam ediyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.  


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :