VitrA ile Kentin Hayalleri Kayseri’de

mimarizm.com / 10 Ekim 2016
VitrA’nın kentlerin ihtiyaç, beklenti ve hayallerine odaklanan tartışma dizisi VitrA ile Kentin Hayalleri; İzmir, Adana ve Ankara’dan sonra Kayseri ile devam ediyor. 

Hızla büyüyen kentlerin ortak sorunlarını göz ardı etmeden kente dair yapıcı, dinamik, ufuk açıcı tartışmalara platform oluşturmayı hedefleyen paneller kapsamındaki dördüncü etkinlik; Kayseri’nin Hayali: Sanayi Geçmişini Kültür ve Eğitimle Kente Kazandırmak başlığıyla 12 Ekim’de Abdullah Gül Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

Türkiye modernleşmesinin Anadolu'daki önemli sanayi hamlelerinden birine sahne olan Kayseri’deki panelde, Sümerbank Tekstil Fabrikası örneğinden hareketle, işlevsiz kalan endüstri yapılarının dönüştürülmesi ve kent yaşamına kazandırılması konuşulacak.

VitrA’nın, mimar/fotoğraf sanatçısı Cemal Emden’in işbirliğiyle hayata geçirdiği etkinliğin Kayseri’deki konuşmacıları Emre Arolat, Arzu Erdem ve Gamze Özbal olacak.

Kayseri, Cemal EmdenCemal Emden'in gözünden Kayseri

VitrA ile Kentin Hayalleri projesi hakkında: 

VitrA'nın tartışma dizisi “VitrA ile Kentin Hayalleri", Türkiye'deki farklı kentlerin ihtiyaç, beklenti ve hayallerine odaklanıyor. Yekta Kopan'ın moderatörlüğünde gerçekleşen konferanslarda, konuşmacı ve katılımcılar ile "Kentin Hayalleri" keşfediliyor. Kentte mimarlık pratiğini sürdüren ve/ya kent üzerine yaratıcı düşünen mimarların yanı sıra mimarlık dışı isimler de bu dinamik tartışmalara katılıyor. Müge Cengizkan'ın koordinatörlüğünde yürütülen program, Cemal Emden'in her kent için çektiği fotoğrafları odağına alarak ilerliyor. 7 Nisan'da İzmir'le başlayan tartışma dizisi, Adana ve Ankara'nın ardından Kayseri ve Antalya ile devam ediyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.  


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :