Ünlü Mimar Sergei Tchoban Duravit için Türkiye'ye Geliyor

mimarizm.com / 07 Mart 2012
Ünlü Mimar Sergei Tchoban Duravit için Türkiye'ye Geliyor

Duravit ile salon şıklığında banyolara imza atan ödüllü tasarımcı Sergei Tchoban, 26 Nisan 2012 Perşembe akşamı, "Mimariden Detaya" başlıklı konferansı ile Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)'de Türkiyeli tasarımcılar ile bir araya gelecek. Konferansın moderatörülüğünü ise tasarımcı ve strateji danışmanı Gökhan Karakuş üstleniyor.

Kariyeri büyük başarılarla dolu olan Rus asıllı mimar-tasarımcı Sergei Tchoban, 1986 yılında St. Petersburg'daki Rusya Sanat Akademisi'nden mezun oldu. Rusya ve Almanya'nın saygın şirketlerinde mimar olarak çalıştıktan sonra 1992 yılında Nps tchoban voss Architekten BDA'nın ortağı oldu.


Duravit ile banyoda zenginlik yeniden yorumlandı

Zenginlik kavramının gösterişlilik ve aşırılık şeklindeki alışılmış yorumunu benimsemek yerine daha modern bir yaklaşım arayan Duravit , Rus asıllı Alman mimar Sergei Tchoban ile saflık ve serbest formlar arasındaki altın oranı kullanarak banyoda yeni bir akım başlattı.
Sergei Tchoban'ın Fransa'nın büyük caddelerinden biri olan Esplanade'dan esinlenerek tasarladığı yeni seri; vitrifiye, mobilya ve komple küvet ürünlerinden oluşuyor. Ürünler, 18. ve 19. yüzyıl banyolarındaki mobilya kültürünü yansıtıyor.

Nps tchoban voss Architekten BDA'nın Hamburg, Berlin ve Dresden ofislerinin müdürlüğü, Amerikan Mimari İllüstratörler Birliği (ASAI) üyeliği, Moskova'daki SPEECH Tchoban Kuznetsov mimari uygulamasının ve S. Tchoban Vakfı'nın kuruculuğu gibi üst düzey görevlerde bulunan Tchoban, uluslararası yarışmalarda onlarca ödülün altına imzasını attı.

Moskova'daki Granatniy Çekirdek Konutları, DomAquarèe Mahallesi, karma işlevli Federation Tower ve nhow Hotel, Tchoban'ın yüzlerce başarılı projesinden sadece birkaçı.


 DomAquarèe


  nhow Hotel Federation Tower Kulesi 


Program

Moderatör:
Gökhan Karakuş, Tasarımcı ve Strateji Danışmanı

17.00-19.30  Kayıt ve Kokteyl
19.30-19.35  Açılış Konuşmaları
19.35-20.30  Sergei Tchoban Konferansı: "Mimariden Detaya"
20.30-20.50  Genel Değerlendirme ve Soru-Cevap

Konferansa kayıt yaptırmak için tıklayınız


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :