Singapur'dan Yeşil Bir Çevre için Sürdürülebilir Çözümler

mimarizm.com / 19 Temmuz 2010
Singapur'dan Yeşil Bir Çevre için Sürdürülebilir Çözümler

Singapur Yeşil Binalar Konseyi (SGBC)
, çevresel sürdürülebilirliğin Singapur'un inşaat sektöründeki yerini arttırabilmek için, "Singapur Yeşil Binalar Konferansı" düzenliyor. Etkinlik 13-16 Eylül 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Aynı zamanda üyesi olduğu "Dünya Yeşil Binalar Konseyi (WorldGBC)" tarafından düzenli aralıklarla gerçekleştirilen "Uluslararası Dünya Yeşil Binalar Kongresi"nin de bu yılki ev sahipliğine hak kazanan SGBC, 4 gün sürecek olan "Singapur Yeşil Binalar Kongresi" kapsamında, 13-14 Eylül tarihleri arasında "Uluslararası Dünya Yeşil Binalar Kongresi"ni de gerçekleştirecek.

Anahtar etkinlik olarak kurgulanan "Yeşil Binalar Konferans Serisi 6; Liderlik" başlıklı oturumda yeşil binalar konusunda dünyaca ünlü uzmanları bir araya getirirken, SGBC'nin stratejik ortağı Reed Exhibitions tarafından düzenlenen "Build Eco Xpo Asia (BEX Asia) 2010" ise, yine SGBC kapsamında 13-15 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bu bölümde doğa dostu yeşil binalar, enerji etkin bina malzemeleri, tasarım ve mimarlık konularına odaklanacak.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :