Koleksiyon’dan Singapur ve Sidney’de İki Yeni Mağaza

mimarizm.com / 10 Temmuz 2017
Koleksiyon, globalleşme stratejisi çerçevesinde Singapur ve Sidney'de açtığı iki yeni mağazayla 6 kıtada büyüme hedefini güçlendirdi.

Deneyimlerle değer kazanan ve kişiselleşen yaşam alanları için tasarımlar sunan Koleksiyon, Singapur ve Sidney’de açtığı mağazalarıyla dünya çapında bir marka olma yolunda ilerliyor. Ev ve ofis mobilyalarındaki özgün tasarımlarıyla dünyanın ilgisini üzerine çeken Koleksiyon’un Sidney ve Singapur’daki açılışları büyük ilgi gördü. Finanstan eğitime, ofislerden kamu alanlarına uzanan farklı sektör ve mekânlara yönelik tasarım çözümlerinin sunulduğu Singapur ve Sidney mağazaları Koleksiyon’un Güney Doğu Asya ile Avustralya’ya açılan kapıları olacak. 

‘Neyi, neden üretiyoruz?’

Başta Self-Organised Workplace / Kendini Kurgulayan Çalışma Alanı serisi olmak üzere, pek çok ödüllü tasarımın yer aldığı Singapur ve Sidney mağazalarının açılışları dünyaca ünlü tasarımcılar ile sektör profesyonellerini misafir etti. Sidney’de iki ve Singapur’da bir gece süren açılış etkinliklerinde Koleksiyon Tasarım ve Marka Direktörü Koray Malhan, ‘Design & Pathos’ sunumu ile ‘Biz neyi, neden ve nasıl üretiyoruz? Ürettiklerimizin çevreyle etkileşimi nasıl gerçekleşiyor?’ gibi soruların önemine değindi. Malhan, fonksiyonellik ile insanın yaşayış, iş yapış biçimlerini ve etkileşimlerini sorgulamak üzerine düşünmenin önemine dikkat çekti. 

Koray Malhan, Sidney’deki açılışta yaptığı konuşmada “Yeni ofis tasarımlarımız çalışma alanları ve kurgularındaki esnekliklerin geldiği noktaları, tasarımın farklı sanat disiplinleriyle olan etkileşimini birey, zaman ve mekan düzleminde irdeliyor. Yeni konseptimizle çalışma ortamlarının kurgusunu bir dekorasyon unsuru olmanın ötesine taşıyıp; bir çağı anlama gayreti olarak değerlendirmek, alışılmışın dışında sorular sormak ve disiplinler arası yeni diyaloglar başlatmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yılda Ortalama Yüzde 20 Büyüdü 

Yurtiçi yatırımlarının yanı sıra yakın zamanda Amerika ve İngiltere gibi önemli noktalara da açılan Koleksiyon, yurtiçinde 12, yurtdışında ise 34 noktada operasyonlarını sürdürüyor. Yakın zamanda Düsseldorf’ta da mağaza açan Koleksiyon, bu mağazayı Avrupa’daki operasyonlarının yönetildiği merkez olarak konumlandırıyor. Yılda ortalama yüzde 20 büyüyen Koleksiyon; Avrupa, Kafkaslar, Orta ve Uzak Doğu ülkelerinde devam eden faaliyetlerine Hong Kong, Fransa, Hindistan gibi ülkeleri eklemeyi planlıyor. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :