Bilgi ve Yıldız Mimarlık 1.Sınıf Öğrencileri, Eğitim Dönemine YEM'de Başlıyor

mimarizm.com / 29 Eylül 2010
Bilgi Üniversitesi ve Yıldız Teknik Mimarlık 1.Sınıf Öğrencileri, Eğitim Dönemine YEM'de Başlıyor İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 2010 – 2011 akademik yılı açılışı ile Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nde yürütülecek olan 2010-2011 güz yarıyılı "Mimari Tasarıma Giriş Stüdyoları"nın (MTG) açılışına Yapı Endüstri Merkezi (YEM) ev sahipliği yapacak. İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen "Mimarlık, Tasarım ve Eğitim" Paneli, 30 Eylül 2010 Perşembe günü 16:00 – 18:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. YTÜ MTG öğrencileri için ise tecrübeli mimar Şevki Pekin tarafından yapılacak sunum 1 Ekim 2010 Cuma günü 14:00 – 16:00 saatleri arasında düzenlenecek.İBÜ mimarlık ve iç mimarlık birinci sınıf öğrencilerine yönelik olacak "Mimarlık, Tasarım ve Eğitim" Paneli, katılan mimarların mesleğe dair düşüncelerini, mesleki deneyimlerini ve tasarım eğitimi üzerine düşüncelerini öğrencilerle paylaşmak üzere düzenlenecek.

Panelin açılışı Günkut Akın'ın konuşması ile yapılacak. Akın'ın sunumu sonrasında ise Tansel Korkmaz'ın yönetiminde ve Selçuk Avcı, Mehmet Kütükçüoğlu, Arif Suyabatmaz, Murat Tabanlıoğlu ile Han Tümertekin'in katılacağı bir de panel yapılacak.

Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Bilgisayar Ortamında Tasarım Bilim Dalı ve Mimari Tasarıma Giriş (MTG) koordinatörleri Şebnem Yalınay Çinici, Fulya Özsel Akipek ve Canan Akoğlu tarafından düzenlenen YTÜ MTG konferansına konuk edilecek Şevki Pekin ise, "Türkiye'de Mimarlığın Geldiği Konum" üzerine konuşacak.

İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :