Günkut Akın'dan "Bilgi"li Öğrencilere: "Boş Programa Aldanmayın; Burada Yoğun Ancak Keyifli Bir Çalışma Olacak"

mimarizm.com / 30 Eylül 2010


İstanbul Bilgi Üniversitesi (İBÜ) Mimarlık Fakültesi
2010 – 2011 akademik yılının açılışı, santralistanbul'daki yaşantıyı, akademisyenlerin faaliyetlerini ve geçmiş proje süreçlerinin aktaran bir video gösterimi ile Yapı Endüstri Merkezi'nde (YEM) başladı.

YEM Genel Müdürü Barış Onay'ın, kurumun mimarlar ile kurduğu ilişkinin önemini vurguladığı ve Yapı-Endüstri Merkezi'nin farklı hizmet ve ürünlerinden söz ettiği açılış konuşmasının ardından kürsüye, Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğretim görevlilerinden deneyimli akademisyen Prof. Dr. Günkut Akın davet edildi. Akın'ın yine bu akşam YEM'de gerçekleştirilecek olan Werner Sobek konfernasına atıfta bulunarak "Ben Sobek değilim. Ve bu da bir açılış dersi değil" sözleri ile başladığı konuşması, Bilgi Üniversitesi'nin mimarlık öğrencilerine sunduğu eğitimin incelikleri üzerine yoğunlaştı.

Akın, fakülte hakkında verdiği kısa bilginin ardından öğretim kadrosunun "Türkiye'nin en önemli mimarları"ndan oluştuğuna değindi. "Burada gördüğünüz mimarlar, bu işi hobi olarak yapıyorlar" diyen Akın'ın, öğrencilere bir de tüyosu oldu. Kendilerine verilen ve boş gibi algılanabilecek ders programına aldanmamaları gerektiğini öğütleyen Günkut Akın, programın sürekli bir çalışma temposu talep ettiğini hatırlatarak "Burada geçirdiğiniz yoğun, ancak keyifli bir süreç olacak" dedi.

Yapı Endüstri Merkezi'nde (YEM) düzenlenen İBÜ Mimarlık Fakültesi yarıyıl açılış programı, Tansel Korkmaz'ın yönetiminde ve Selçuk Avcı, Mehmet Kütükçüoğlu, Arif Suyabatmaz, Murat Tabanlıoğlu ile Han Tümertekin'in katıldığı "Mimarlık, Tasarım ve Eğitim" paneli ile devam ediyor.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :