İTÜ Mimari Tasarım Doktora Dersi Semineri

mimarizm.com / 20 Haziran 2022
İTÜ Mimari Tasarım Doktora Programı 2021-2022 Bahar Yarıyılı'nda Prof. Dr. Ayşe Şentürer tarafından verilen “Vizyoner Tasarım ve Mimarlık” doktora dersinin dönem sonu bildiri sunuşları, herkesin katılımına açık bir seminerde, 21 Haziran Salı günü SALT Galata'da gerçekleşecek.

İTÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, Mimari Tasarım Programı 2021-2022 Bahar Yarıyılı'nda Prof. Dr. Ayşe Şentürer tarafından verilen “Vizyoner Tasarım ve Mimarlık” doktora dersinin dönem sonu bildiri sunuşlarından oluşan seminer, herkesin katılımına açıktır.

Seminerin amacı, geçmiş-bugün-gelecek sarmalında “vizyoner” olarak kabul edilen düşünsel, yaşamsal ve mekânsal pratikleri “tasarım” ve “mimarlık” odaklı olarak incelemek, bu pratiklerin ardındaki (toplumsal, politik, düşünsel, sanatsal, teknolojik, ekolojik) itkileri görmeye ve göstermeye çalışmak, bu pratikler ve etkilerini, özellikle “eleştirel-yaratıcı” pozisyonlarla ilişkisi içinde tartışmak ve “vizyoner” oluşa dair spekülasyonlar yapmak, öneriler geliştirmektir.

Seminer 21 Haziran Salı günü saat 10.30-13.30 arasında SALT Galata’da gerçekleştirilecektir.

Sunuşlar: Elif Öz Yılmaz, Melahat Kaya, Melike Nur Şahin, İdil Akkuzu, Nergis Menemenli Gökçen, İkbal Eren, Nazlı Balkaya, İmge Yılmaz, Burçe Karadağ.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :