British Council Misafir Küratör Programı

mimarizm.com / 15 Haziran 2016
British Council Türkiye, küratörler ve müze profesyonelleri için Londra'da yeni bir misafir küratör programı açtığını duyurdu. Son başvuru tarihi ise 19 Haziran 2016.

Türkiye'deki küratörlere ve müze profesyonellerine, British Council Koleksiyonu için sergi önerisi hazırlama ve aynı zamanda Uluslararası Müzeler Akademisi'nde Çağdaş Sanat Sergileri Düzenleme dersine katılma fırsatı sunan “Misafir Küratör Programı” başvuruları 19 Haziran’a kadar devam edecek.

“Misafir Küratör Programı” görsel ve çağdaş sanatlar alanında güçlü bir kültüre sahip Birleşik Krallık'ta, Londra’da 22-26 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. “Misafir Küratör Programı”, uluslararası bir platformda eğitim almak ve deneyim paylaşmak isteyen, özellikle müzecilik alanında çalışan sanat profesyonellerinin başvurularını bekliyor.

Seçim komitesinde British Council Görsel Sanatlar Direktörü Emma Dexter, British Council Türkiye Sanat Direktörü Esra A. Aysun ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğretim üyesi ve sanat eleştirmeni Yrd. Doç. Dr. Osman E. Erden yer alıyor.

Başvuru için aranan şartlar, başvuru formu ve program hakkında detaylı bilgi için tıklayın
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :