British Council Dünyanın En Umut Vaadeden Kültür Liderlerini Arıyor

mimarizm.com / 27 Temmuz 2011

British Council, Açık Toplum Vakfı'nın desteğiyle düzenlediği "2011 Uluslararası Kültürel Liderlik Programı"na katılmak üzere dünyanın en umut vaadeden kültür liderlerini arıyor.

"2011 Uluslararası Kültürel Liderlik Programı", kariyerinin ortasında olan, küresel boyuttaki sosyal ve ekonomik sorunların çözümünde kültürün etkisini anlayan, liderlik becerilerini ve uluslararası ağlarını geliştirmek isteyen yaratıcı ve kültürel sektörlerin potansiyel liderlerini arıyor.
Kimler başvurabilir?

- Kültür sektöründe aktif faaliyet gösteren ve sektörün gelecekteki gelişiminde kilit rol oynamak isteyen;  
- Farklı yaratıcı ve kültürel sektörlerden gelen ya da bir kültür kurumunda çalışan;   
- Akıcı düzeyde İngilizce bilgisine ve sektörde en az 3 yıllık deneyime sahip (adayların "lider" olarak tanımlanmış olmaları şart değildir);  
- Sektördeki başarılarının yanı sıra, kendilerini geliştirmeye ve başkalarından öğrenmeye istekli olan kişiler programa başvurabilirler. 

Nasıl başvurulur?

Programa başvurmak isteyen adayların, British Council internet sitesindeki detaylı bilgileri ve başvuru rehberini okuduktan sonra başvuru formunu doldurup 12 Eylül 2011 Pazartesi tarihine kadar ilgili e-posta adresine göndermeleri gerekiyor. Başvuru şartlarına uygun bulunan adaylar, 28 - 29 Eylül 2011 tarihlerinde görüşmeye çağrılacaklar. Atölye çalısmasına katılmaya hak kazanan adayların isimleri 04 Ekim 2011 tarihinde açıklanacak.

Programa katılmaya hak kazanan her bir aday:

- Kültürel alanda lider olmaya aday girişimcilere yönelik olarak, 24 - 27 Ekim 2011 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilecek atölye çalısmasına katılacak. Programın başlangıç noktası olan bu çalışma, diğer uluslararası katılımcıların da yer alacağı, liderlik becerileri ve iletişim kurma fırsatlarına ilişkin eğitimlerden oluşmaktadır.

- Hazırlayacağı "Profesyonel Gelişim Planı" için 3 bin Pound'luk mali destek alacak. Söz konusu plan, katılımcının profesyonel ihtiyaç ve hedeflerini barındırmalı, ayrıca; kurs, işe yerleştirme, danışmanlık, iş geliştirme ziyaretleri vs yoluyla bu hedeflere ulaşmaya yönelik programı da içermelidir. Adaylardan, Profesyonel Gelişim Planı'nda, gelişim süreçlerinde ihtiyaç duydukları konular ile amaçlarını anlatmaları ve bunları Britanya ile uluslararası alanda yer alan fırsatlardan yararlanarak nasıl gerçekleştirebileceklerine dair bir programla detaylandırmaları beklenmektedir.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :