British Council Uluslararası Fotoğraf Yarışması: Bir Arada Yaşamak

mimarizm.com / 02 Mart 2009


The British Council tarafından düzenlenen "kültürlerarası diyalog" temalı fotoğraf yarışması "Bir Arada Yaşamak" (Living Together), fotoğraf yoluyla Avrupa çapında yaşanan göçlerin tüm toplumlara etkilerini tartışmak ve Güneydoğu Avrupa'yı mercek altına alarak kamusal yaşamda azınlıkların durumuna dikkat çekmeyi amaçlıyor. 

Yarışmacılardan göçün onlara ne ifade ettiğini aktaracakları fotoğraflar yakalamaları beklenen yarışma, gençlerin göç ortamından nasıl etkilendiğini araştırırken aynı zamanda aşağıdaki üç temaya dokunacak:

- Yeni yüzler, yeni mekanlar
-  Ev hissiyatı
- Göç – yeni bir fenomen?

Katılım için fotoğrafçılık deneyiminin beklenmediği ve her tema için birer fotoğrafın yollanabileceği yarışmada, söz konusu üç kategorinin yanı sıra çeşitli yaş kategorilerine göre de birinciler belirlenecek. Seçilen tüm çalışmaların 2009'daki "Living Together" Kongresi'nde ve organizasyonun resmi web-sitesinde sergileneceği yarışma, Türkiye'de ikamet eden 13-35 yaş arası tüm ilgililere açık.

Yarışmada değerlendirme kategorileri şöyle sıralanıyor:
En İyi Fotoğraf (tüm yaşlar)
Yaş kategorisinde en iyi fotoğraf
13 - 17 yaş arası
18 - 24 yaş arası
25 - 35 yaş arası
Her temada en iyi fotoğraf (tüm yaşlar)

Başvuru ve gönderim süresinin 15 Mart'ta son bulacağı yarışmanın uluslararası kategoriler üstü birincisi ile yaş kategorilerinde kazananları, 500 Euro değerinde bir Olympus fotoğraf makinesi ile ödüllendirilecek. Aynı zamanda her temadan seçilen birinciler de dijital fotoğraf makinelerine kavuşacaklar.

Başvurunun ücretsiz gerçekleştirildiği yarışma hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :