'Yaratıcı Film Kuşağı'ndan 19 Güne 19 Film

mimarizm.com / 02 Kasım 2012
'Yaratıcı Film Kuşağı'ndan 19 Güne 19 Film

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Eren Holding, Koray Şirketler Topluluğu, Vestel ve VitrA eş sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Tasarım Bienali kapsamında gerçekleştirilen "Yaratıcı Film Kuşağı" gösterimleri, Kasım ayı boyunca sürüyor.

"Yaratıcı Film Kuşağı" programında, 9 ülkeden tasarıma, tasarımcıya ve tasarım nesnesine odaklanan yaratıcı belgeseller ve video işlerinden oluşan 19 film izleyiciyle buluşuyor.

19 gün boyunca, Pera Müzesi Sinema Salonu, Akbank Sanat, İstanbul Modern, TMMOB Mimarlar Odası (İstanbul Büyükkent Şubesi, Karaköy) ve Fransız Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek gösterimlere İstanbul Tasarım Bienali bilet sahipleri ücretsiz olarak katılabilecek.

Mimarlıktan moda tasarımına, ürün tasarımı, grafik tasarım ve gastronomiden kentsel tasarıma uzanan geniş yelpazedeki filmler arasında, Herbert Matter, Karl Lagerfeld, Philippe Starck ve Yves Saint Laurent gibi efsaneleşmiş tasarımcılar üzerine hazırlanmış belgesellerin yanı sıra Miao Wang ve Ben Loeterman gibi tanınmış yönetmenlerin çektiği filmler de yer alacak. "Yaratıcı Film Kuşağı" programında yer alan tüm filmlerin listesini ekte bulabilirsiniz.

"Yaratıcı Film Kuşağı"nın ilk konuğu ünlü yönetmen Gary Hustwit

"Yaratıcı Film Kuşağı", 5 Kasım Pazartesi günü Akbank Sanat'ta, yönetmen Gary Hustwit imzalı tasarım filmleri üçlemesinden Objectified / Nesneleşmiş ile Urbanized / Kentleşmiş'in gösterimleriyle başladı.

Üçlemenin ikinci filmi Objectified, üretilmiş nesnelerle ve bunun uzantısı olarak onları tasarlayan insanlarla olan karmaşık ilişkiyi konu alıyor. Üçlemenin kent tasarımını konu alan son bölümü Urbanized ise saat 16.30'da başlayacak. Kentsel tasarımın ardındaki meselelere ve stratejileri irdeleyen belgeselde Sör Norman Foster, Rem Koolhaas, Jan Gehl, Oscar Niemeyer, Amanda Burden, Enrique Peñalosa, Alejandro Aravena, Eduardo Paes, Rahul Mehrotra, Tarna Klitzner ve Ellen Dunham-Jones gibi dünyanın başlıca mimarları, şehir planlamacıları, siyaset kurucuları ve düşünürler de yer alıyor.


Yaratıcı Film Kuşağı programı için ilerleyiniz >>>>>


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :