Zamanın Ötesinde Tasarım Kaşifleri #5: Wolf D. Prix

mimarizm.com / 09 Ekim 2017
Coop Himmelb(l)au'nun kurucu ortağı Wolf D. Prix, Geberit’in davetlisi olarak İstanbul’a geliyor. Prix, 1 Kasım Çarşamba günü ‘Zamanın Ötesinde Tasarım Kâşifleri’ etkinliği kapsamında, YEM’de mimarlarla bir araya gelecek.

Robotik ve 3D Printing teknolojisinin günümüz ve geleceğin mimarlık dünyası için olağanüstü hizmetleri olabileceğine inanan dekonstrüktivist mimarinin önemli temsilcisi Wolf D. Prix, Geberit’in davetlisi olarak İstanbul’a geliyor. 

En değerli ilkenin kalite olduğuna inanarak 2017 mottosunu ‘Zaman geçer, Kalite kalır’ olarak belirleyen İsviçreli sıhhi tesisat üreticisi Geberit, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle gerçekleştirdiği ‘Zamanın Ötesinde Tasarım Kâşifleri’ etkinliğine bu yıl da devam ediyor. 1 Kasım Çarşamba günü YEM’de beşinci kez düzenlenecek etkinliğin bu yılki konuğu ise dekonstrüktivist mimarinin önemli temsilcisi COOP HIMMELB(L)AU'nun kurucu ortağı, tasarım müdürü ve CEO'su Wolf D. Prix.

Museum of Contemporary Art & Planning Exhibition (MOCAPE), Shenzen, Çin (2007-2016)

Musée Des Confluences, Lyon, Fransa (2001-2014)

Prix ile teknolojinin mimariyle buluşmasına tanık olun

Geberit’in 2017 mottosu olan ‘Zaman geçer, Kalite kalır’ çerçevesinde yeni nesil mimarinin tüm detaylarını anlatacak olan Prix, ayrıca robotik ve 3 boyutlu baskı teknolojisinin günümüz ve geleceğin mimarlık dünyası için nasıl fayda sağlayacağını da mimar ve tasarımcılar ile paylaşacak.

Coop Himmelb(l)au mimarlık ofisinin sahibi olmasının yanı sıra Büyük Avusturya Devlet Nişanı ve Avusturyalı Bilim ve Sanat Şeref Madalyası da dahil olmak üzere çok sayıda ödül alan mimar Wolf D. Prix, mimaride ilerici ve provokatif temsilin, geleneksel mimariyle yan yana betimlenmesine de genel hatlarıyla değinecek. Öte yandan mimarlığın güncel trendlerini de yakından takip etmesiyle tanından Viyanalı mimar Prix, güncel projelerinde robot teknolojisinden sıklıkla faydalanma sebebini de yeni nesil mimar ve tasarımcılarla paylaşacak. 

European Central Park (ECB), Frankfurt, Almanya (2003-2014)

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)’de 1 Kasım Çarşamba günü tasarımcı ve mimarlar ile buluşacak olan Wolf D. Prix, ‘Zaman Geçer, Kalite Kalır’ adlı konferansta; teknolojinin mimarinin her alanında olduğunu ve küresel krizlere çözüm üretebilecek mimarinin de teknolojiyle mümkün olabileceğinden bahsedecek. Konuşmasının ardından Prix, merak edilen soruları da yanıtlayacak.

Konferans Programı
18:30 – 19:00  Kayıt ve ikram
19:00 – 19:10  Cengiz Kazazoğlu – Zaman Geçer, Kalite Kalır
19:10 – 20:00  Wolf D. Prix – The Himmelb(l)au Project – Life, Projects, Philosophy
20:00 – 20:30  Wolf D. Prix ve Aslıhan Demirtaş Söyleşisi
20:30 – 21.30  DJ Mete Çorumluoğlu aka Style-ist  

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için tıklayın. 


Zamanın Ötesinde Tasarım Kâşifleri dizisinin önceki konuşmacıları:
#1 Farid Tabarki - “Kentlerin Geleceği: Radikal Değişimler”
#2 Mitchell Joachim - “Evinizi Yetiştirin!”
#3 Rachel Armstrong - “Ekolojik Çağda Mimarlık için Yeni Gelecekler: Griyi Yeşille Buluşturmak”
#4 Mark Foster Gage - “Tasarım Akışkanlığı”


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :