"Evinizi Yetiştirin!"

mimarizm.com / 07 Şubat 2014
"Evinizi Yetiştirin!"


Sıhhi tesisat sektörünün lider markalarından Geberit, yakın geleceğimiz için ekolojik kentsel tasarımda yeni yönelimleri konuşmak üzere 20 Şubat 2014 Perşembe günü YEM'de mimarlar ve tasarımcılarla buluşuyor.


Etkinlikte, şehirlerde açık ağ ekolojisi üzerinden akıllı tasarımı teşvik etmeye yönelik kâr amacı gütmeyen bir tasarım grubu olan Terreform ONE'ın Kurucu Eş Başkanı Mitchell Joachim'in "Evininizi Yetiştirin!" başlıklı konuşmasının ardından, Su Soley sahne alacak.

Mitchell Joachim, Terreform ONE bünyesindeki ekibiyle birlikte geliştirdiği projeler ve tanıtım çalışmaları sayesinde New York şehrinin çevresel olanaklarını aydınlatmak / keşfetmek ve dünyada benzer çözümlerin yaratılması için ilham vermeyi amaçlıyor. Sosyo-ekolojik tasarımın geniş çerçevesinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi için çalışan bilim adamları, sanatçılar, mimarlar, öğrenciler ve farklı eğitim/geçmişe sahip kişilerden oluşan benzersiz bir laboratuvar yöneten Joachim, bu grupla birlikte enerji, ulaşım, altyapı, binalar, atık yönetimi, gıda ve su konularında yerel sürdürülebilirlik için yenilikçi çözümler ve teknolojiler geliştiriyor. Bu çözümler ise tasarım, bilim, mühendislik ve sentetik biyoloji disiplinlerinin etkileşiminden ilham alıyor. "Ev yetiştirmek" kavramını şehirlerin en küçük yapı taşı olan evlerden başlayarak biyoloji ve mimarlık ilişkisinde ekolojik kent tasarımına odaklanan bir yaklaşımla ele alacağı sunumunda yenilikçi sistemler geliştirerek yarattıkları araçların yakın geleceğimizdeki yeni tasarım yönelimlerine ışık tutmasını amaçlıyor.

Çok yönlü olanaklar, esneklik, uyumluluk, üst kalitede mimari standartlar sunmasıyla yenilikçi ve sürdürülebilir yaklaşım getiren dünya markası Geberit'in, YEM işbirliğinde düzenleyeceği etkinlik, Mitchell Joachim'in konuşmasının ardından Su Soley'in performansıyla sonlanacak.

Simültane olarak İngilizce'den Türkçe'ye çevrilecek olan konferansa, sınırlı kontenjan nedeniyle kayıt yaptırıması gerekiyor.

Kayıt için tıklayınız.


Konuşması hakkında:

Mitchell Joachim, şehirlerde açık ağ ekolojisi üzerinden akıllı tasarımı teşvik etmeye yönelik kâr amacı gütmeyen bir tasarım grubu olan Terreform ONE'ın kurucu eş başkanıdır. Colombia Üniversitesi'nde mimarlık lisans eğitimini tamamladıktan sonra Harvard'tan şehir planlama yüksek lisansını, MIT'den ise doktorasını alan Joachim, ekolojik tasarım, mimarlık ve şehircilik alanlarındaki lider kimliğiyle TED, Moshe Safdie Assoc. ve "Martin Society for Sustainability at MIT" gibi önemli kuruluşların onursal üyesidir.

Sürdürülebilirlik ve İnsanlık için Zumtobel Grubu Ödülü, "Geleceğin Şehri" için History Channel ve Infiniti Mükemmellik Ödülü, 2007 Time Dergisi En İyi Buluş,  MIT Akıllı Şehirler'de Kompakt Araba projesi ödülü ve iGEM'de Gen2Seat projesiyle bronz madalya alan Joachim, 2011‘de Viyana Güzel Sanatlar Üniversitesi, Avusturya Kültür Forumu ve Sanat ve Tasarım Müzesi tarafından verilen Victor Papanek Sosyal Tasarım Ödülü'ne layık görülmüştür.

Joachim'in ayrıca, "Fab Tree Hab" (Ağaç Ev) Projesi MoMA'da sergilenmiş, "Urbaneer" isimli su kenarında dirençli altyapı projesi AIA Kentsel Tasarım Başarı Ödülü'nü kazanmıştır. Wired Dergisi'nin 2008'deki "Bir Sonraki Başkanın Dinlemesi Gereken 15 Kişi", Rolling Stone Dergisi'nin "Amerika'yı Değiştiren 100 Kişi" ve Dwell Dergisi'nin 2012'deki "The Now 99" listelerinde yer alan Joachim, Popüler Bilim Dergisi tarafından çalışmaları yayınlanarak "Çevrenin Geleceği için Vizyoner" kişi olarak nitelendirilmiştir. 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :