Renkli DYOloglar: Özlem Yalım ve Ümit Altun

mimarizm.com / 17 Ağustos 2021
Renkli DYOloglar “Türkiye’nin Renkleri” canlı yayın söyleşi serisi, 17 Ağustos Salı saat 20:00'da Özlem Yalım ve Ümit Altun'un katılacağı bölüm ile devam ediyor.

DYO’nun AURA İstanbul iş birliğiyle gerçekleştirdiği ve renklerin farklı disiplinlerin bakış açısı ile ele alındığı Renkli DYOloglar “Türkiye’nin Renkleri” canlı yayın söyleşi devam ediyor.

Renkli DYOloglar kapsamında bu haftaki söyleşi, 17 Ağustos Salı günü saat 20.00’da endüstri ürünleri tasarımcısı ve stratejik tasarım yöneticisi Özlem Yalım ile endüstri ürünleri tasarımcısı Ümit Altun ile gerçekleşecek.

Her hafta DYO Boya’nın YouTube sayfasından canlı yayımlanacak söyleşilerde konuşmacılar, üzerinde yaşadığımız toprakların kültürel yapısının hayatımıza kattığı renkleri farklı yönlerden ele alacaklar. Canlı yayınlar DYO Boya’nın YouTube kanalı üzerinden takip edilebilir.

 

*

Özlem Yalım Hakkında

1972 Ankara doğumlu olan Özlem Yalım, ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı (Lisans) bölümünü bitirdi. 20 yıllık meslek yaşamında ambalaj, ticari mekân, konut, modüler alan, sergileme, kurumsal kimlik, endüstriyel ürün, mobilya, aksesuar, etkinlik gibi pek çok farklı alanda tasarım projeleri, ürünleri ve uygulamaları gerçekleştirdi.

Türk tasarımının ve tasarımcılarının tanıtımını amaçlayan “doT: designers of Turkey” organizasyonunu kurdu, beraberinde Fesorient, Objekült, Aquagalata projelerini oluşturdu ve sundu. Contemporary İst, Design Week, NTV- Türk Mucit gibi pek çok kurumun etkinliklerinde üstüste danışman, konuk konuşmacı, jüri üyesi olarak yer aldı. Çeşitli markalar, kuruluşlar ve ajanslar için tasarım danışmanlığı, yaratıcı iletişim ve pazarlama hizmetleri verdi.

2010 yılından itibaren İKSV tarafından düzenlenen ilk İstanbul Tasarım Bienali’ni oluşturdu, etkinliğin hazırlıklarını ve direktörlüğünü 2014’e kadar yürüttü. Özlem Yalım “Turkish Time” dergisi tarafından, 2011-2012 yıllarında arka arkaya Türkiye’nin en yaratıcı 50 kişisi listesinde yer aldı.

Ümit Altun Hakkında

1965 yılında Milas’ta doğan Ümit Altun, Mimar Sinan Üniversitesi'nde Endüstriyel Ürün Tasarımı öğrenimi gördü ve 1985 yılında mezun oldu. Çeşitli kurumsal şirketlerde tasarımcı ve tasarım yöneticiliği görevlerinde çalıştı. 2004 yılından beri kendi kurmuş olduğu DesignUM’da otomotivden elektrikli ev aletlerine, elektronik eşyadan medikal ürünlere kadar birçok farklı sektöre tasarım ve tasarım danışmanlığı hizmetleri vermekte. Tasarlamış olduğu ürünler ile ilgili çok sayıda tasarım ödülü bulunmaktadır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :