Renkli DYOloglar: Nejat Yavaşoğulları & Cem Sorguç

mimarizm.com / 27 Temmuz 2021
Renkli DYOloglar “Türkiye’nin Renkleri” canlı yayın söyleşi serisi, 27 Temmuz Salı saat 20:00'da Nejat Yavaşoğulları ile Cem Sorguç'un katılacağı bölüm ile devam ediyor.

AURA İstanbul ve DYO Boya iş birliğiyle gerçekleşen Renkli DYOloglar “Türkiye’nin Renkleri”nden ilham alarak, farklı disiplinler ile rengi yeniden tarif etmeye devam ediyor. 

Renkli DYOloglar'da bu hafta müzik, mimarlık ve renklerinin ele alınacağı etkinliğin konukları, Bulutsuzluk Özlemi'nin solisti, müzisyen ve mimar Nejat Yavaşoğulları ile mimar Cem Sorguç.

Söyleşi serisi kapsamında bu yılın ikinci etkinliği, 27 Temmuz Salı (bugün) saat 20.00’de gerçekleşiyor. Canlı yayınlanacak olan program DYO Boya YouTube Kanalında izlenebilir.

 

*

Nejat Yavaşoğulları Hakkında

1950 yılında İstanbul’da doğdu. Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Mimarlık Bölümü’nden 1974 yılında mezun oldu. Restorasyon ağırlıklı çalışmalarını Nejat Yavaşoğulları Mimarlık Bürosu’nda sürdürmektedir. Kurucusu olduğu Türk rock grubu Bulutsuzluk Özlemi’nde beste ve güfte yazarlığının yanında solist olarak görev almaktadır.

Cem Sorguç Hakkında

1968 yılında doğdu. 1986 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünde başladığı mimarlık eğitimini 1993 yılında tamamladı. 1987-1992 yılları arası yarı zamanlı, 1992-2000 yılları arası ise tam zamanlı olarak proje ve şantiye mimarlığı yaptı. 2000 yılından beri kurucusu olduğu CM Mimarlık bünyesinde mimarlık yapıyor. Mimarlar Odası 23939 no’lu üyesi ve İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İSMD) üyesidir.

2013-2014 arasında 2 dönem İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi) tezsiz yüksek lisans programı dâhilinde proje atölyelerinde yürütücü olarak yer aldı. 2013-2016 yıllarında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde davetli öğretim görevlisi olarak mimari proje atölyesi yürüttü. 2017’de AURA Istanbul (Architectural Urbanizm Reserch Academy) proje yürütücülüğü yapan Cem Sorguç, Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri 2014 yılı Yapı Dalı Başarı Ödülünün sahibidir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :