Mimarlarla Masallar #2: Hakan Evkaya

mimarizm.com / 10 Temmuz 2021
AtölyeMi ve Mimarizm iş birliğiyle gerçekleşen ‘Mimarlarla Masallar’ canlı yayın serisinin 12 Temmuz Perşembe günü saat 21:00'da yayınlanacak ikinci bölümünün konuğu 2x1 Mimarlık kurucularından Hakan Evkaya.

Mimarlarla Masallar” canlı yayın serisi mimarlığın doğasında olan 'eleştirme içgüdüsünü' bu sefer masallarla bir araya getirmeyi hedefliyor. Mimarlarla birlikte masalların mimari öğretileri, mekansal algıları, karakter analizleri, olay kurgusu, iyi-kötü algısı, toplumsal eşitlik konuları, çocuklara kattıkları, çocuklardan aldıkları gibi çeşitli konular eleştiriye sunulacak.

İlk bölümü 8 Temmuz Perşembe günü mimarizm YouTube kanalından yayınlanan etkinliğin ilk konuğu ‘Fareli Köyün Kavalcısı’ masalı ile bir çok üniversitede öğretim görevliliği yapan Mimar Reha Benderlioğlu olmuştu. AtölyeMi‘den Merih Bengisu Yiğit, serinin 12 Temmuz Pazartesi 21:00’da canlı olarak yayınlanacak ikinci bölümünde 2x1 Architects kurucularından Mimar Hakan Evkaya ile ‘Çizmeli Kedi’ masalı üzerine sohbet edecek.

Mekansal algılarımızı çocukluğumuzdan beri güçlendiren ve hayal gücümüzün olmazsa olmazı masallar toplumu nasıl şekillendirmiş? Dinlediğimiz ve okuduğumuz bu masallar sandığımız kadar masum mu?

Bu soruların yanıtlarını 12 Temmuz Perşembe günü mimarizm YouTube kanalından dinlemek için tıklayın

 

*

AtölyeMi Hakkında

Mimarlığın temeli olan 'ARAŞTIR, SORGULA, ÜRET, KAZAN' pratiğini topluma kazandırmayı hedefler. 'Çocuk ve Mimarlık'la da karşınıza çıkan AtölyeMi küçük dostlarımızın yaşadıkları çevreyi farkında olmalarını sağlar. Bunu her biri özel tasarlanmış oyunlar aracılığıyla gerçekleştirir. Çocuk ve Psikoloji atölyeleri, oyuncak tasarımları, basılı ve dijital yayınlar, enstalasyon çalışmaları gibi daha bir çok konuda multidisipliner çalısan bir ekibe sahiptir.

Hakan Evkaya Hakkında

1979 yılında Ankara'da doğdu. GÜMMF Mimarlık bölümünden 2002 yılında mezun oldu. 2002-2009 yılları arasında Ankara’nın konusunda uzman bazı mimarlık ve iç mimari firmalarında tasarım şefi olarak çalıştı. 2009 yılında başladığı yaklaşık bir yıllık şantiye şefliği deneyimini tamamladıktan sonra 2010 yılında Kutlu Bal ile  “ikikerebir” in kurucularından biri oldu.

2010 yılından beri girilen ulusal mimari proje yarışmalarından birçok ödül alan Hakan Evkaya’nın yazılı ve görsel medyada kısa yazıları, söyleşi ve röportajları, ulusal ve uluslararası yayınlarda projeleri yayınlandı.

Profesyonel iş yaşamına ek olarak 2012-2013 yılları arasında GÜMF’de, 2013-2014’de ESOGÜ’de yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev aldı Halen Atılım Üniversitesinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır. 2013 yılı itibariyle MD1927 üyesidir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :