Mimarlarla Masallar #4: Aslı Özbay

mimarizm.com / 17 Mart 2022
Mimarlığın doğasında olan 'eleştirme içgüdüsünü' masallarla bir araya getirmeyi hedefleyen ‘Mimarlarla Masallar”ın 23 Mart Çarşamba günü yayınlanacak dördüncü bölüm konuğu Mimar / Restorasyon Uzmanı Aslı Özbay.

AtölyeMi ve Mimarizm iş birliğiyle hayata geçen Mimarlarla Masallar canlı yayın serisi, mimarlarla birlikte masalların mimari öğretileri, mekansal algıları, karakter analizleri, olay kurgusu, iyi-kötü algısı, toplumsal eşitlik konuları, çocuklara kattıkları, çocuklardan aldıkları gibi çeşitli konular eleştiriye sunuyor.

Moderasyonunu AtölyeMi‘den Merih Bengisu Yiğit’in yaptığı serinin 23 Mart Çarşamba saat 21:00’da mimarizm YouTube kanalından canlı olarak yayınlacak dördüncü bölüm konuğu Hansel ve Gretel masalı ile Mimar / Restorasyon Uzmanı Aslı Özbay olacak.

Serinin ilk yayını Fareli Köyün Kavalcısı masalı ile birçok üniversitede öğretim görevlisi olan Mimar Reha Benderlioğlu ile gerçekleşmişti. İkinci bölümde 2x1 Architects kurucularından Mimar Hakan Evkaya ile Çizmeli Kedi masalı üzerine sohbet edildi. Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler masalı ile üçüncü bölüm konuğu ise Banu Uçak olmuştu.

AtölyeMi'nin çocuk atölyesine katılan 12 yaşındaki Ferya Nil Yıldırım'ın çizimi

Mimarlarla Masallar Canlı Yayın Serisi; mekansal algılarımızı çocukluğumuzdan beri güçlendiren ve hayal gücümüzün olmazsa olmazı masallar toplumu nasıl şekillendirmiş? Dinlediğimiz ve okuduğumuz bu masallar sandığımız kadar masum mu? sorularının yanıtlarını arıyor. 

Yayın bağlantısı için tıklayın

 

*

AtölyeMi Hakkında

Mimarlığın temeli olan 'ARAŞTIR, SORGULA, ÜRET, KAZAN' pratiğini topluma kazandırmayı hedefler. 'Çocuk ve Mimarlık'la da karşınıza çıkan AtölyeMi küçük dostlarımızın yaşadıkları çevreyi farkında olmalarını sağlar. Bunu her biri özel tasarlanmış oyunlar aracılığıyla gerçekleştirir. Çocuk ve Psikoloji atölyeleri, oyuncak tasarımları, basılı ve dijital yayınlar, enstalasyon çalışmaları gibi daha bir çok konuda multidisipliner çalısan bir ekibe sahiptir


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :