Mimarlarla Masallar #3: Banu Uçak

mimarizm.com / 08 Eylül 2021
Mimarlığın doğasında olan 'eleştirme içgüdüsünü' masallarla bir araya getirmeyi hedefleyen ‘Mimarlarla Masallar’ın canlı yayınlanacak üçüncü bölüm konuğu, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler masalı ile Banu Uçak olacak.

AtölyeMi ve Mimarizm iş birliğiyle hayata geçen ‘Mimarlarla Masallar’ canlı yayın serisi, mimarlarla birlikte masalların mimari öğretileri, mekansal algıları, karakter analizleri, olay kurgusu, iyi-kötü algısı, toplumsal eşitlik konuları, çocuklara kattıkları, çocuklardan aldıkları gibi çeşitli konular eleştiriye sunuyor.

Moderasyonunu AtölyeMi‘den Merih Bengisu Yiğit’in yaptığı serinin ilk konuğu Fareli Köyün Kavalcısı masalı ile birçok üniversitede öğretim görevlisi olan Mimar Reha Benderlioğlu olmuştu. İkinci bölümde ise 2x1 Architects kurucularından Mimar Hakan Evkaya ile Çizmeli Kedi masalı üzerine sohbet edildi.

8 Eylül Çarşamba günü saat 21:00’da canlı olarak yayınlanacak serinin üçüncü bölüm konuğu ise Mimar, Editör, Danışman Banu Uçak olacak. Yayını izlemek için tıklayın.

Mimarlarla Masallar Canlı Yayın Serisi; mekansal algılarımızı çocukluğumuzdan beri güçlendiren ve hayal gücümüzün olmazsa olmazı masallar toplumu nasıl şekillendirmiş? Dinlediğimiz ve okuduğumuz bu masallar sandığımız kadar masum mu? sorularının yanıtlarını arıyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :