Mekansal Algı Deformasyonu: Analog Fotoğraf ve Dijital Manipülasyon

mimarizm.com / 19 Nisan 2017
Mimarlık-sanat-üretim arakesitinde tasarım araştırmalarına odaklanan Atölye Mil tarafından, Ersa sponsorluğunda düzenlenen Perşembe Araştırmaları'nın dördüncü etkinliği “Mekansal Algı Deformasyonu: Analog Fotoğraf ve Dijital Manipülasyon”, 20-22 Nisan tarihlerinde Ersa Istanbul Core Ideas Showroom'da gerçekleşecek.

Mimarlık, tasarım öğrencileri ve genç profesyonellere yeni bakış açıları kazandıracak platformların oluşması ve yaygınlaşması adına fikir ve yaratıma verdiği destekle bilinen Ersa’nın sponsorluğunda gerçekleştirilen “Perşembe Araştırmaları” serisinin dördüncü etkinliği, 20 Nisan Perşembe ve 22 Nisan Cumartesi günü Ersa’nın İstanbul showroom binasında gerçekleşecek.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2016 listesinde yer alan ŞANALarc imzalı ERSA Ideas House, bir showroom olmanın ötesinde; geçici sergilemeler, tasarım sohbetleri ve buluşmalar için pek çok mekânsal karşılığı içinde barındırıyor.

ERSA Ideas House

ERSA Ideas House

Mekân algısı ve ifade edilme biçimleri 

Mimar Oğuzhan Abdik yürütücülüğünde gerçekleştirilecek “Mekansal Algı Deformasyonu: Analog Fotoğraf ve Dijital Manipülasyon” etkinliğinde, katılımcılar ERSA Ideas House’da kısa bir sunum ve keşif turundan sonra mekânın analog fotoğraflarını çekecek. 22 Nisan Cumartesi günü atölyenin ikinci aşamasında çekilen fotoğrafların dijital manipülasyonu üzerine çalışmalar gerçekleştirilecek. Mekân algısı ve bu algının ifade edilme biçimleri üzerine kısa ve eğlenceli bir üretim sürecinin hedeflendiği etkinlikte mekâna dair kazanılan algısal haritayı, fotoğraf yoluyla görselleştirmek ve aynı kişisellikle manipüle etmek amaçlanıyor.

ERSA Ideas House

ERSA Ideas HouseErsa Istanbul Showroom, fotoğraf düzenleme, Oğuzhan Abdik

Atölye sergisi TAK Kadıköy’de

Farklı açılar ve tekniklerle çekilmiş fotoğraflara kişisel müdahaleler ve sunum teknikleri ekleyecek olan katılımcılar, sezgisel olarak algıladıkları bazı mekânsal etkileri de bu atölye sayesinde keşfetme şansı bulacak. Atölye sonucunda elde edilecek son ürünler 30 Mart – 18 Mayıs 2017 tarihleri arasında “Perşembe Araştırmaları” etkinlik serisi kapsamında üretilen tüm çıktılarla birlikte TAK Kadıköy’de sergilenecek.
  


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :