ERSA Yarım Asırlık Logosunu Yeniliyor

mimarizm.com / 11 Eylül 2015

Özel tasarımlarıyla mobilya sektörüne yön veren isimlerden biri olan ERSA, yarım asrı aşkın süredir kullandığı logosunu yeniledi.

ERSA yeni logosunda, markanın 57 yıllık hikayesini gelecekle bütünleştirerek, tasarımdaki başarısını kurumsal kimliğine yansıtmayı amaçlıyor. Tasarım alanında önemli işbirliklerine imza atan ERSA, yeni logosuyla uluslararası konumunu pekiştirmeyi hedefliyor. İtalya'nın önde gelen bir grafik tasarım firmasıyla yapılan kurumsal kimlik çalışması kapsamında üretilen yeni logo, ERSA'nın seri üretim kapasitesini ve esnek altyapısını vurguluyor.

Yarım asırdır kullandığı logosundaki siyah rengi koruyan ERSA, yeni logosuna, sevinç, üretim ve verimliliği yansıtan sarıyı da ekliyor. Küçük harflerin kullanıldığı, daha yumuşak ve dairesel tipografiye sahip yeni logoyla; ERSA'nın esnek çalışma ortamları yaratan dinamik yüzü vurgulanarak aile şirketi kimliği ve mütevazı karakteri ortaya çıkarılıyor. Logonun çevresinde yer alan dikdörtgen görsel, iki boyutlu ve iki açıdan uzanan çizgilerle derinlik kazanıyor. ERSA'nın tasarımdaki çizgisini vurgulayan görsel, her sezon yeni ve özgün tasarımlara imza atmayı hedefleyen firmanın fikirlerini sakladığı gizli bir kutuyu temsil ediyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :