Manipülasyon Atölyesi

mimarizm.com / 09 Ağustos 2016
İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Mimarlık Fakültesi tarafından, 3. İstanbul Tasarım Bienali Akademi Programı çerçevesinde düzenlenen atölye çalışması, tasarımla ilgilenen tüm lisans öğrencilerinin katılımına açık.

Tasarım Atölyesi Kadıköy (TAK)'ta gerçekleştirilecek olan üç günlük atölye çalışması, kendini ve kentini manipüle etmek üzerine odaklanıyor. Üretimler ise, dijital medya araçları kullanılarak “bireysel” ve “mekansal manipülasyon” alt başlıklarında yapılacak. 

Manipülasyon* başlıklı atölye, 3. İstanbul Tasarım Bienali'nin “tasarım” ve “insan” ilişkisine odaklanan ana teması kapsamında önerilen sekiz alt başlıktan “GÖRMEZDEN GELMENİN TASARIMI BİLE TASARIMDIR” başlığı ile ilişkili şekilde ele alınacak. 

Manipülasyon Atölyesi

Demet Dinçer, Pelin Çetken, İpek Kuran ve Erhan Karakoç'un yürütücülüğünü üstlendiği, 23-25 Eylül 2016 tarihleri arasında Tasarım Atölyesi Kadıköy (TAK)'ta yapılacak olan Manipülasyon Atölyesi'nin kontenjanı 20 kişi ile sınırlı.

Başvuruların 5 Eylül'e kadar manipulasyonatolyesi@gmail.com adresine iletilmesi gerekiyor.
____________________________________

* Manipülasyon, farklı disiplinlerde bağlamına göre olumlu ve/veya olumsuz anlamlarda kullanılabilen bir kavram olarak atölye kapsamında “ola(ğa)nı değiştirmek, bilinenden farklı kılmak” anlamı ile ele alınmaktadır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :