Design Lab 2015 Yarışmasında İlk 35 Finalist Açıklandı

mimarizm.com / 12 Haziran 2015Lisans ve lisansüstü endüstriyel tasarım öğrencilerinin geleceğin ev aletlerini tasarladığı Design Lab 2015'te Türkiye'den bir yarışmacı ilk 35 finalist arasında yer almayı başardı.

Her yıl farklı bir konsept belirlenen yarışmada bu yılın konusu "Sağlıklı ve Mutlu Çocuklar" oldu. Yarışmada, 60 farklı ülkeden, 1500'ün üzerinde, yemek pişirme, kumaş bakımı ve hava temizliği alanına dair yeni ürün önerileri yer aldı.Kadir Has Üniversitesi'nden yarışmaya katılan Örsan Berkay Tülüce'nin geliştirdiği Dorian isimli ürün, ilk 35 proje arasında yer alıyor. Hayat ağacı kavramını modern teknoloji ile birleştiren Dorian, ailenin hatıralarını kaydetmesine olanak veren kamerası ve mobil aplikasyonu ile kolay bir kullanım sağlıyor.

Yarışmanın sonraki aşamasında 35 finalistten ilk altıya kalan yarışmacılar belirlenecek. Finalist 6 yarışmacı, 15 Eylül tarihinde Electrolux Desing Lab'in internet adresinden duyurulacak. Yarışmanın birincisi Electrolux Tasarım Bölümü'nde altı ay staj yapma imkanı elde edecek.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :