Design Lab ’08 İnternet Kuşağına Yaratıcı Tasarımlar Arıyor

mimarizm.com / 07 Şubat 2008


Dünya lideri Electrolux'ün gelenekselleşen ve bu yıl 6.sı düzenlenecek olan Design Lab'08 Tasarım Yarışması'na başvurular başladı. Geçen yıl Macar Levente Szabó'nun Hindistan halkının yaşam tarzından yola çıkarak tasarladığı E-wash'un birinciliği aldığı yarışmaya başvurular www.ElectroluxDesignLab.com sitesi üzerinden yapılıyor.

Başvuruları 30 Mayıs 2008 tarihinde son bulacak olan Design Lab'08 Yarışması'nın finalistleri Haziran ayı sonunda açıklanacak. Seçilecek finalistlerin jüriye sunumlarını yapmak üzere davet edileceği yarışmanın ödül töreni ise 8–9 Ekim'de İsviçre'nin Zürih şehrinde gerçekleştirilecek. Yarışmanın birincisi 5.000 Euro para ödülü ve 6 ay boyunca Electrolux Global Tasarım Merkezi'nde staj yapma olanağı kazanacak. İkinciye 3.000, üçüncüye ise 2.000 Euro para ödülü verilecek. Ödül alacak tasarımlar iki gün boyunca sergilenecek.

Bu yılın yarışma teması olan İnternet kuşağına paralel olarak tasarımların hedef kitlesi 25–35 yaş arası, marka algısı yüksek, aktif internet kullanıcısı, çevreye duyarlı, teknoloji ile iç içe yaşayan teknoloji severler. Finalistlerin tasarlayacağı çamaşır ve bulaşık makineleri ile buzdolaplarının 2–3 yıl sonrasını yansıtan tasarımlar olması bekleniyor. Başvurular, uluslararası jüri tarafından yenilikçi, günümüz kullanım koşullarına uygun ve orijinal olması göz önünde bulundurularak değerlendirilecek.

Yarışmaya dair görüşlerini bildiren Electrolux Global Design başkanı Henrik Otto, bu seneki yarışmacılardan çığır açacak fikir ve çözümler beklediklerini ifade etti. Bu ürünler değerlendirilirken, özellikle hareketlilik, rahatlık, zaman tasarrufu, kullanılan malzemeler, kişiselleştirme, eğlendirme, teknoloji ve dayanıklılık gibi özelliklerin dikkate alınacağını da ekledi.

İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :