Çuhadaroğlu ALU2010 Yarışması Sonuçlandı

mimarizm.com / 01 Kasım 2010

Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen Çuhadaroğlu Alüminyum 2010 Öğrenci Proje Yarışması rekor bir katılımla sonuçlandı. Alüminyum sektörünün gelişimini desteklemek ve mimarlık fakültelerinde öğrenim gören lisans öğrencilerinin yaratıcı fikirlerle kendilerini geliştirmelerine fırsat tanımak amacıyla düzenlenen yarışmaya ilgi bu yıl rekor seviyede oldu. Toplam 1164 başvurunun yapıldığı yarışmada, dereceye girenler jüri değerlendirmesi sonucunda belirlendi.

Bu yılki konusu "Bursa-İzmir Yolu üzerinde Çağdaş Otomobil Galerisi Fikir Projesi" olan yarışmanın jüri değerlendirmesi, yarışmanın ev sahipliğini üstlenen Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik - Mimarlık Fakültesi'nde gerçekleştirildi.Yarışmanın asil jüri üyeleri Prof. Dr. Ahmet Eyüce (BÜ), Prof. Dr. Cengiz Eren (BÜ), Prof. Dr. Nilüfer Akıncıtürk (UÜ), Prof. Dr. Arzu Erdem (İTÜ), Doç. Dr. Arda İnceoğlu (İTÜ), Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Kahvecioğlu (İTÜ), Yrd. Doç.Dr. Özgür Ediz (UÜ), Öğr.Gör. Y. Mimar Yıldız Çağlı (UÜ) ve Y. Mimar Melkan Tabanlıoğlu'ndan oluşurken; Y. Mimar Hasan Çalışlar (BÜ) ve Y. Mimar Burak Altınışık (BÜ) da yedek jüri üyesi olarak görev yaptılar. Jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda dereceye giren projelerin sahipleri şöyle sıralandı:

1. Ödül (6 bin TL): Çağrı HELVACIOĞLU (İTÜ) ve Lale CEYLAN (İTÜ)


Birincilik Ödülü alan proje

2. Ödül  (4 bin TL): Dursun KAYA (UÜ) ve Ahmet İlyas BİLGİN (UÜ)


İkincilik Ödülü alan proje

3. Ödül (3 bin TL): Elif Gözde ÖZTOPRAK (İTÜ), Derya İYİKUL (İTÜ), Derya UZAL (İTÜ) ve Ilgın KÜLEKÇİ (İTÜ)


Üçüncülük Ödülü alan proje

Eşdeğer Mansiyon (Bin TL):
1.
Kıvanç BAŞAK ve Özgün GÜRSÜRER (İTÜ)
2. Anıl BADANOZ, Diğdem ANGIN (İTÜ)
3. Yalçın BARUT, Hüseyin POLAT, Mehmet AKARGÜL, M. Özkan ASLAN (UÜ)
4. Gkiouler SAKIR (Güler Şakir), Deren UYSAL (DEÜ)
5. Özsevi CEYLAN, Ekin ATMACA, Erkan AKAN (DEÜ)

Jüri Özel Ödülü:
1.
Tuğhan TOZ (YTÜ), Ecem ÖKSÜZ (İTÜ), Hakan KILINÇ (YTÜ), Tuğba KILINÇ (İTÜ)
2. Berrin ÖZDEMİR, Sinem KARAKUNDAK, Tomur CANATAN (İYTE)

Bursa Uludağ Üniversitesi'nin yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mimarlar Odası Bursa Şubesi, TALSAD ve Yapı-Endüstri Merkezi'nin (YEM) destek verdiği yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri, Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik - Mimarlık Fakültesi'nde 26 Kasım 2010 tarihinde düzenlenecek olan törenle teslim edilecek.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :