"ALU2009" Sonuçlandı

mimarizm.com / 19 Kasım 2009


Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen ve rekor bir katılımla 593 projenin başvurduğu Alüminyum Öğrenci Proje Yarışması "ALU2009"un sonuçları açıklandı. Birincilik ödülü Yusuf Uyar, Gürcan Demirtaş ve Nevzat Kasal ‘ın oldu.

Trakya Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nde önceki gün yapılan final değerlendirmelerinde ise dereceye giren projeler belirlendi. Alüminyum Öğrenci Proje Yarışması ALU2009'da  dereceye girenler ve kazandıkları ödüller şöyle:

• Birincilik Ödülü:Yusuf Uyar (UÜ), Gürcan Demirtaş (UÜ) ve Nevzat Kasal (UÜ), 6.000 TL ve 2 kişilik Prag Seyahati.
• İkincilik Ödülü: Tuğgen Kukul (İTÜ), Abdullah Kocamaz (İTÜ) ve Fatih Cin (YTÜ), 4.000 TL.
• Üçüncülük Ödülü: Regaip Adem (KTÜ), 3.000 TL.
• Mansiyon: Ersin Özdamar (İTÜ) ve Burak Koltukoğlu (İTÜ), 1.000 TL.
• Mansiyon: Amar Pasic (İTÜ) ve Kadem Karaman (İTÜ), 1.000 TL.
• Mansiyon: Tülin Meydan (UÜ),1.000 TL.
• Mansiyon: Bengihan Fındık (HÜ), 1.000 TL.
• Mansiyon: Zeynep Canan Aksu (DEÜ), Cihan Sevindik (DEÜ) ve Mustafa Kaan Özdoğan (DEÜ), 1.000 TL

Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş tarafından, alüminyum sektörünün gelişimini desteklemek ve mimarlık fakültelerinde öğrenim gören lisans öğrencilerinin yaratıcı fikirlerle kendilerini geliştirmelerine fırsat tanımak amacıyla düzenlenen Alüminyum Öğrenci Proje Yarışması'nın altıncısı sonuçlandı. Rekor bir katılımla gerçekleştirilen yarışmaya bu yıl toplam 593 proje başvurmuştu.

Bu yılki konusu; "Edirne Sınır Ötesi Ticaret ve Fuar Merkezi Karşılama ve Yönetim Binası" mimari tasarımı olarak belirlenen yarışmaya yurt içindeki üniversiteler ile KKTC'deki üniversitelerin mimarlık bölümlerinde öğrenim gören lisans öğrencileri bireysel ya da grup olarak katılmıştı. Prof. Dr. Veyis Özek  (TÜ), Prof. Dr. Mehmet Şener Küçükdoğu  (İKÜ), Prof. Dr. Hasan Şener  (İTÜ), Prof. Dr. Nilüfer Akıncıtürk  (UÜ), Yrd. Doç. Dr. Timur Kaprol  (TÜ), Y. Mim. Kerem Erginoğlu, Y. Mim. Mehmet Kütükçüoğlu, Y. Mim. Murat Kader ve Y. Mim. Ali Osman Öztürk'ten oluşan yarışma jürisinin yaptığı ön değerlendirme sonucunda 60 proje finale kalmıştı.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :