Çuhadaroğlu ALU2010 Ödülleri Dağıtıldı

mimarizm.com / 03 Aralık 2010


Bu yıl yedincisi gerçekleştirilen "ÇUHADAROĞLU Alüminyum 2010 Öğrenci Proje Yarışması - ALU2010"da dereceye giren öğrencilerin ödülleri, Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik - Mimarlık Fakültesi'nde gerçekleştirilen törenle verildi.


Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen "Çuhadaroğlu Alüminyum 2010 Öğrenci Proje Yarışması"nın sonuçları geçtiğimiz haftalarda açıklanmıştı. Alüminyum sektörünün gelişimini desteklemek ve mimarlık fakültelerinde öğrenim gören lisans öğrencilerinin yaratıcı fikirlerle kendilerini geliştirmelerine fırsat tanımak amacıyla düzenlenen ve bu yıl rekor bir katılımla, 1164 başvurunun yapıldığı yarışmada, dereceye giren öğrencilerin ödülleri, Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik - Mimarlık Fakültesi'nde gerçekleştirilen törenle verildi.


Yarışmaya katılan ve dereceye girenlerin yanı sıra kalabalık bir öğrenci grubu tarafından takip edilen ödül töreninde jüri üyeleri yarışma hakkındaki görüşlerini dile getirdiler. Yarışmanın asil jüri üyeleri Prof. Dr. Ahmet Eyüce (BÜ), Prof. Dr. Cengiz Eren (BÜ), Prof. Dr. Nilüfer Akıncıtürk (UÜ), Prof. Dr. Arzu Erdem (İTÜ), Doç. Dr. Arda İnceoğlu (İTÜ), Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Kahvecioğlu (İTÜ), Yrd. Doç.Dr. Özgür Ediz (UÜ), Öğr. Gör. Y. Mimar Yıldız Çağlı (UÜ) ve Y. Mimar Melkan Tabanlıoğlu'dan oluşurken; Y. Mimar Hasan Çalışlar (BÜ) ve Y. Mimar Burak Altınışık (BÜ) da yedek jüri üyesi olarak görev yaptı.

Törenin açılışında birer konuşan Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. Genel Müdürü Kenan Aracı ve jüri üyeleri, öğrenci proje yarışmalarının eğitim hayatındaki önemini ve bu tür sanayi ve üniversite işbirliklerinin artarak devam etmesinin Türkiye'nin uluslararası platformdaki rekabet gücünü artıracağının önemini belirttiler. Soru-cevap şeklinde devam görüşmenin ardından düzenlenen törenle dereceye giren öğrencilerin ödülleri teslim edildi.


Birinciliğe değer görülen projenin sahipleri ödüllerini Çuhadaroğlu Genel Müdürü Kenan Aracı'dan aldılar.

Ödül töreninde, Bursa Uludağ Üniversitesi'nin yanı sıra yarışmaya destek veren Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mimarlar Odası Bursa Şubesi, TALSAD ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) yetkililerine de birer plaket verildi. Tören düzenlenen kokteylin ardından sona erdi.Yarışmada dereceye giren projelerin sahipleri şöyle sıralanıyor:


Birincilik ödülünün sahipleri Çağrı HELVACIOĞLU (İTÜ) ve Lale CEYLAN (İTÜ)

1. Ödül (6.000 TL): Çağrı HELVACIOĞLU (İTÜ) ve Lale CEYLAN (İTÜ)
2. Ödül (4.000 TL): Dursun KAYA (UÜ) ve Ahmet İlyas BİLGİN (UÜ)
3. Ödül (3.000 TL): Elif Gözde ÖZTOPRAK (İTÜ), Derya İYİKUL (İTÜ), Derya UZAL (İTÜ) ve Ilgın KÜLEKÇİ (İTÜ)

Eşdeğer Mansiyonlar (1.000'er TL) :
1 -
Kıvanç BAŞAK ve Özgün GÜRSÜRER (İTÜ)
2 - Anıl BADANOZ, Diğdem ANGIN (İTÜ)
3 - Yalçın BARUT, Hüseyin POLAT, Mehmet AKARGÜL, M. Özkan ASLAN (UÜ)
4 - Gkiouler SAKIR (Güler Şakir), Deren UYSAL (DEU)
5 - Özsevi CEYLAN, Ekin ATMACA, Erkan AKAN (DEU)

Jüri Özel Ödülü:
1 -
Tuğhan TOZ (YTÜ), Ecem ÖKSÜZ (İTÜ), Hakan KILINÇ (YTÜ), Tuğba KILINÇ (İTÜ)
2 - Berrin ÖZDEMİR, Sinem KARAKUNDAK, Tomur CANATAN (İYTE)


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :