9. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması Sonuçlandı

mimarizm.com / 08 Kasım 2013

Mimarizm'in iletişim sponsorları arasında yer aldığı 9. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu.


Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER)'in bu yıl dokuzuncusunu düzenlendiği, sunuculuğunu ünlü tiyatrocu Hakan Bilgin'in yaptığı, Salteks'in ana sponsorluğunda Genç-Kayalar A.Ş ve Flokser Group Sertex'in altın sponsorluğunda gerçekleşen Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması'nın kazananları, 7 Kasım 2013 Perşembe akşamı TİM Dış Ticaret Kompleksi'nde gerçekleşen ödül töreninde açıklandı.MOSDER Başkanı Ahmet Güleç ile Depolama, Koruma, Düzenleme ve Uyuma Kategorisi Birincisi Emre Sağır


Akademisyen Prof. Dr. Özlem Er, Tasarımcı Roberto Serio, MOBİ Yönetim Kurulu Başkanı Raşit Karaaslan gibi önemli isimlerin aralarında bulunduğu jüri ekibi, finale kalan 14 tasarım içinden 6 kategorinin birincilerini seçti. Birbirinden farklı ve kullanışlı tasarımların yer aldığı yarışmada, jüri tarafından seçilen 6 ayrı tasarım kendi kategorilerinin birincileri olarak bu yıla damgasını vurdu. Ödül töreninde birinci aşamada seçilen 14 finalist 3 bin'er TL ile ödüllendirilirken, ikinci aşamada finale kalan 6 tasarımcıya da 3 bin TL daha verilerek 6 bin TL ile ödüllendirildi.Engelliler için Ev Mobilyası Kategorisi Birincisi İbrahim Özen ve Efkan Çetin, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Kurucusu Ramazan Baş


Ayrıca ilk 16'ya giren finalistlerin tasarımları, Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği'nin yarışmacılara hediyesi olarak, Adres Patent firması tarafından ücretsiz olarak Tasarım Tescili ile onaylatılacak. Ödüllü tasarımların prototip üretimi, MOSDER üyesi firmalar tarafından yapıldı. Kazanan tasarımların yer aldığı sergi, 8 Kasım'dan itibaren TİM Dış Ticaret Kompleksi'nde görülebilecek.

Törende konuşan MOSDER Başkanı Ahmet Güleç,yarışmaya geçen yıllara göre yüzde 50 daha fazla katılım olduğunu; gençlerin projeye ilgi ve güveninin artmasından dolayı sektör ileri gelenleri olarak büyük mutluluk duyduklarını söyledi.


Tasarım yarışmasının 6 ayrı kategorideki kazananları şöyle sıralanıyor:

Oturma-Dinlenme Kategorisi
Fatih Zerdeli, Melihşah Üniversitesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü
Üretici Firma: İstikbal

Depolama, Koruma, Düzenleme Kategorisi
Emre Sağır, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İçmimarlık Bölümü
Üretici Firma: Teleset

Tamamlayıcı Mobilya Servis Ünitesi Kategorisi
Gizem Akat - Ezgi Topçu, İstanbul Teknik Üniversitesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü
Üretici Firma: Konfor

Uyuma Kategorisi
Emre Sağır, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İçmimarlık Bölümü
Üretici Firma: Yatsan

Genç Mobilya Kategorisi
Emre Eslek, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İçmimarlık Bölümü
Üretici Firma: Doğtaş

Engelliler için Ev Mobilyası Kategorisi
İbrahim Özen - Efkan Çetin, Anadolu Üniversitesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :