9. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması

mimarizm.com / 26 Nisan 2013

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından, Mimarizm'in internet sponsorluğunda düzenlenen 9. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması'na başvurular başladı. Yarışmaya katılmak için son tarih, 22 Temmuz 2013.

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği'nin bu yıl 9.'sunu düzenlendiği Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması genç yeteneklerini arıyor. Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği'nin; Ev mobilyaları alanında gelecek vizyonunun geliştirilmesine katkı, Türkiye mobilya endüstrisinin tasarım kalitesini ve çağdaş Türkiye tasarımını simgeleyen ürün kimliğini desteklemek, geleceğin tasarımcı adaylarının mobilya sektörüyle buluşmasını sağlamak ve bu alandaki başarılı tasarımları ödüllendirmek amacıyla düzenlediği yarışmada, yetenekli gençlerin tasarımları yarışacak.

Yarışmaya; üniversitelerin Endüstri Ürünleri Tasarımı, İç Mimarlık ve Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği bölümlerinden 2., 3. ve 4. sınıf lisans öğrencileri katılabilecek. Yarışmacıların, başvuru tarihinden 6 ay öncesine kadar, üniversitelerin ilgili bölümlerinde öğrenci olduklarını belgelemeleri gerekiyor.

Yarışma Kategorileri

Oturma - dinlenme (Oturma grubu, koltuk, kanepe, dinlenme kanepeleri vb)
Depolama, koruma, Düzenleme (Yemek odasında bulunan mobilyalar)
Tamamlayıcı Mobilya Servis Ünitesi (Sehpa, Kütüphane, Ayakkabılık, TV Sehpası, Askılık, Telefonluk, Portmanto vb)
Uyuma (Yatak odasında bulunan mobilyalar)
Genç mobilya (Genç odasında bulunan mobilyalar)
Engelliler için Ev Mobilyası


18 Finaliste 3000'er lira ödül ve sertifika

Katılımcılar yarışmaya, MOSDER internet sitesinden temin edecekleri Başvuru Formu'nu doldurarak katılabilecek. Yarışmaya katılan öğrencilerin, tasarımlarını, 22 Temmuz 2013 Pazartesi günü saat 16:00'ya kadar MOSDER yarışma sekreterliğine ulaştırmaları gerekiyor.

Birinci aşamada dereceye giren 18 finaliste 3000'er TL ödenecek ve sertifika takdim edilecek. İkinci aşamada ise her bir finalist (eğer projeyi üreten MOSDER üyesi firma tasarımı satın almak isterse) MOSDER üyesi firma ile 1000 euro tasarım bedeli karşılığında sözleşme imzalayacak. Bu sözleşme karşılığında tasarım hakları, ilgili finalist tarafından MOSDER üyesi firmaya devredilecek. Prototipi yapılan finalist projelerden her kategoride birinci seçilen tasarımlar yarışmacının adı belirtilerek İMOB 2014 İstanbul Mobilya Fuarı'nda, MOSDER veya prototipi yapan firma tarafından kendi standında sergilenecek.

Ayrıca ilk 18'e giren finalistlerin tasarımları, Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği'nin yarışmacılara hediyesi olarak, Adres Patent firması tarafından ücretsiz Tasarım Tescili ile onaylatılacak. İkinci aşama sonucunda her kategoride birinci seçilen tasarımların sahiplerine ek olarak 3000'er TL para ödülü verilecek.


Yarışma Takvimi

1. Aşama

Yarışmanın ilanı: 14 Mart 2013
Tasarımların son teslim tarihi: 22 Temmuz 2013 
Jüri değerlendirmesi: 29 Temmuz 2013

2. Aşama
Jüri değerlendirmesi: Kasım 2013
Ödül Töreni ve Kazananların ilanı: Kasım 2013


Ayrıntılı bilgi ve başvuru için 
tıklayınız. 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :