MOSDER Mobilya Tasarım Ödülleri Sahiplerini Buldu

mimarizm.com / 26 Kasım 2008


Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER)tarafından düzenlenen ‘Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması'nda, 26 üniversiteden 379 projenin 24'ü derecelendirmeye layık görüldü. Ödüllü projeler arasında kahvaltı sehpası işlevi görebilen yatak başından gençlerin odalarındaki dağınıklığa tek dokunuşla çözüm sunabilen genç odasına, uyku dışında da zaman geçirmeyi keyifli kılan yatak odasından duvarların kalktığı dekorasyon anlayışına yönelik yeni mobilya kullanım senaryolarına uzanan pek çok yenilikçi tasarım yer alıyor. 

MOSDER tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen ‘Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması'nın ödül töreni 20 Kasım'da, Mustafa Kemal Merkezi'nde (MKM) gerçekleştirildi. 26 üniversiteden 379 proje başvurusu alan yarışmanın kazananları, binlerce YTL'lik para ödülünün yanı sıra, tasarım haklarının tescili, uluslararası fuarlara katılım ve MOSDER üyesi sektörün en büyük kuruluşlarında iş ve staj olanakları kazandılar.

Yarışmada dereceye giren projeler şöyle sıralanıyor:

Genç Odası
Birincilik Ödülü: Çalışma masası, yatak, depo, LCD ekran ve raf ünitesini bir bütüne sığdıran tasarımıyla Gökhan Akyüz, Hacettepe Üniversitesi.İkincilik Ödülü: Stüdyom, Burkay Özgün Demircin - Ortadoğu Teknik Üniversitesi.Üçüncülük Ödülü: Robust, Cemal Çobanoğlu.Kanepe
Birincilik Ödülü: Oturma biçimine göre uyarlanarak, sırtlık ve tabla çözümünü de bünyesinde barındıran tasarımıyla Saliha Dönmez, Mimar Sinan Üniversitesi.İkincilik Ödülü: Emre Cemal Tufan, Ferit Aydın, Hamit Ebes - Ortadoğu Teknik Üniversitesi.Üçüncülük Ödülü:
Axis - Serdar Şengüler - Marmara Üniversitesi.Aksesuar
Birincilik Ödülü: Askılık ve şemsiyeliği Pernambuko ağacı ve Afyon mermeri ile bütünleştiren tasarımıyla Emre Cemal Turan, Ferit Aydın, Hamit Ebeş, Ortadoğu Teknik Üniversitesi.İkincilik Ödülü: Düğün - Ercan Kıtıl, Ergi Vardar, Tarık Korkmaz - Marmara Üniversitesi.Üçüncülük Ödülü:
İstanbul - Özlem Kok - Mimar Sinan ÜniversitesiYatak Odası
Birincilik Ödülü: Yatak başlığı televizyon izlemek için yön değiştirebilen işlevsel tasarımıyla Erkal Tuntaş, Muammer Erel, Erhan Yaman, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi.
İkincilik Ödülü:
Saklambaç - Muzaffer Koçer, Ayça Güven - Ortadoğu Teknik Üniversitesi.
Üçüncülük Ödülü:
Duma - Cüneyt Ara, Murat Özbay - Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi.Oturma gurubu ve yemek odası kategorilerinde ise birincilik ödülü verilmedi.

Dereceye giren diğer tasarımlar arasında yüksek sesli müzik dinleyen gençlere özel ses yalıtımlı örtüsü bulunan oda, çekyat anlayışına elips formu ile yeni bir yaklaşım kazandıran kanepe ile hızlı ve hareketli yaşamaya sevenlere özel olarak tasarlanmış oturma grubu da beğeni topladı.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :